Apple Watch Satışlarında Artış Var!

Apple’ın geçtiğimiz ay Apple Watch için yaptığı 50 dolarlık indirim işe yaradı. Bu indirim sayesinde Akıllı saatin satışlarında büyük bir artış oldu.

Geçtiğimiz Mart ayında yeni ürünleri iPhone SE ve iPad Pro‘yu tanıtan Apple bu etkinlikte akıllı saati Apple Watch için de yeni kayış modelleri tanıtmış ve sürpriz bir şekilde akıllı saatin başlangıç fiyatını 349 dolardan 299 dolara çektiğini açıklamıştı.

Bunu da Oku : Apple Watch’un Fiyatı Düştü

Slice isimli araştırma ve analiz şirketinin yayınladığı rapora göre yapılan bu son indirim Apple Watch satışlarını büyük bir şekilde etkiledi. Belirtilenlere göre indirim sayesinde geçtiğimiz bir ayda Apple Watch satışlarında yüzde 250‘lik bir artış oldu.

apple watch satış

Slice‘ın verdiği diğer bir bilgi ise tanıtılan yeni Apple Watch kayışlarının yüzde 60’nın ilk partide satıldığını gösterirken yine bir aylık süreçte toplam kayış satışının 1.3 milyon olduğu ancak bu sayının Mart ayında 1.6 milyon olduğu da belirtildi.

Apple ise Apple Watch’un satış sayılarını halen açıklamadığı gibi bu rakamlar için de henüz resmi bir açıklama yapmadı. Son satışlar ile birlikte Apple Watch satışlarının 13 milyonu geçtiği belirtiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.