Duygusal Bileklik ile Moraliniz Düzelecek

2016 yılının Aralık ayında çıkacağı açıklanan Feel akıllı bileklikler, sahibinin duygusal durumunu düzeltmek için çalışacak.

Akıllı ürünler piyasasında bulunan ürünler, kendi içlerinde yaptıkları yeniliklerle kullanıcların dikkatini çekmeye çalışıyor. Geçtiğimiz yılın sonlarında çıkacağı açıklanan, CES 2016‘da da tanıtımı yapılan akıllı bileklik Feel, tam da bu bahsettiğimiz duruma uyuyor.

İlk bakışta normal bir akıllı bileklik görünümünde olan Feel, vücudunuzla ilgili yaptığı ölçümlerin ardından elde ettiği verilerle duygu durumunuzu da size aktarmasıyla dikkat çekiyor. Ürün, kan akış hızı, nabız, deri sıcaklığı ve galvanik deri tepkisi gibi verileri sensörleri yardımı ile birleştirerek önce biyometrik verilerini kaydediyor. Daha sonra bu verileri kullanarak duygusal durumunuzu akıllı telefonunuz yardımı ile görüntüleyerek kendinizi kontrol altında tutabiliyorsunuz. Bluetooth ile gerçek zamanlı anlık olarak takip edilebilen verileri aynı zamanda arkadaşınıza gönderebilir veya arkadaşlık kurmak için kullanabilirsiniz. Örneğin, işyerinizde uzun bir gün geçirdikten sonra ya da salonda sıkı bir spor çalışması yaptıktan sonra elde ettiğiniz verilerinizi göndererek arkadaşlarınıza paylaşmanız mümkün.

Bunu da Oku: Akıllı Bileklik Microsoft Band 2 Artık Daha Akıllı

Belirlenen duygu durumunuzu düzeltmek için tavsiyeler de veren Feel, akıllı telefon aracılığı ile size çeşitli uyarıları da sunuyor. Çok stresli olduğunuz anlarda nefes ve meditasyon teknikleri ile sakinleşmenizi sağlayan ürün, kişisel spor takibi yapan bilekliklerden bu özellikleriyle ayrılıyor.

Dört farklı renk seçeneği ile kullanıcısıyla buluşmaya hazırlanan bu ürünün 2016 Aralık ayında piyasaya sürüleceğini ve fiyatının ise şimdilik belli olmadığını da hatırlatalım.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz