HTC’nin Akıllı Saati Detaylanıyor!

Giyilebilir teknoloji pazarına hala bir akıllı saat sunmamış olan HTC cephesinden haberler var. İddialara göre HTC bu ay sonunda akıllı saatini tanıtacak.

Tayvanlı mobil üretici HTC‘nin adı son zamanlarda sürekli akıllı saat ile anılıyor. Giyilebilir teknoloji pazarında sanal gerçeklik gözlüğü ve bir akıllı bilekliği bulunan HTC‘den bu anılmalar üzerine akıllı saat için herhangi bir resmi duyuru gelmiş değil. Ancak son gelen iddia ise HTC‘nin akıllı saat çalışmalarında son düzlüğe geldiğini gösteriyor.

HTC’ye yakın kaynakların ortaya attığı iddiaya göre HTC, akıllı saatine Halfbeak kod adını vermiş. Android Wear işletim sistemi ile geleceği belirtilen Halfbeak kod adlı akıllı saatin 360 x 360 piksel çözünürlükte yuvarlak bir ekrana sahip olacağı da söylenenler arasında. Yeni Moto 360 ve Samsung Gear S2‘nin rakip olarak alındığı söylenen HTC Halfbeak için bunlar dışında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

HTC’nin 29 Eylül‘de de yeni akıllı telefonu için bir etkinlik yapacağı biliniyor. Tahminler ise HTC’nin akıllı saati Halfbeak‘i bu etkinlikte görücüye çıkaracağı yönünde. Bakalım önümüzdeki günlerde HTC’den hem akıllı saat iddiaları hem de etkinliği için ne gibi haberler duyacağız.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz