HTC Vive Satış Sayısı 80 Bini Geçti

İlk on dakika içerisinde 15 bin adet satmayı başaran sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive’ın bu zamana kadarki yapmış olduğu satış sayısı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Mart ayı başında satışa sunulan sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive yoğun ilgi görerek 10 dakika içerisinde 15 bin adetten fazla satış yapmıştı. Bu zamana kadar ise HTC’den HTC Vive satış sayısı hakkında başka bir açıklama gelmedi. Ancak kullanıcılar ürünün satış sayısı hakkında bazı ipuçları vemiş durumda.

Bunu da Oku : HTC Vive 10 Dakika’da 15 Bin Sattı!

HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive‘daki geliştirici ortağı bilindiği üzere Valve. Bu bakımdan HTC Vive için geliştirilen oyunlar tamamı ile Steam üzerinden sunuluyor ve buradan indiriliyor. RoadtoVR sitesinin Steam üzerinden elde ettiği verdiği bilgilere Job Simulator oyunu Steam üzerinden tam 77.795 kere indirilmiş. Bu sayının içerisine ise HTC Vive Pre ve geliştirici versiyonu dahil değil.

Yine HTC Vive için geliştirilen Tilt Brush ve Fantastic Contraption oyunları da Steam üzerinden 100 bin civarında indirilmiş durumda. Bu iki oyun için ise sadece HTC Vive için indirilenlerin sayısı ise 80 binin üzerinde yer alıyor. Bu oyunların dışında ücretsiz olarak Steam’da yer alan The Lab ve Surgeon Simulator oyunları da 70 bin ve 80 bin civarlarında indirilme almış durumda.

Tüm bu oyun indirilmelere göz önüne alınıp bir hesaplama yapıldığında HTC Vive‘ın son kullanıcı versiyonunun 80 binden fazla satış yaptığı bilgisi tahmin ediliyor. Henüz HTC’den bir açıklama gelmese de firmanın bu satış sayısı ile yaptığı toplam gelir ise tahmini olarak 60 milyon dolardan fazla.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz