HTC’den İkinci Nesil VR Gözlük Vive Pre

Merakla beklenen HTC’nin ikinci nesil sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive Pre, CES 2016’da tüm dünyaya tanıtıldı.

HTC firması, uzun süredir beklenen ikinci nesil sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı. 6 Ocak itibarı ile start alan CES 2016‘da tanıtımı gerçekleştirilen HTC Vive Pre‘yi duyurdu.

Las Vegas‘ta gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarı‘nda firma, daha konforlu, daha kolay kullanım ve performans sağlamak üzere tasarlanan HTC Vive Pre ile ilgili firma CEO‘sı Cher Wang, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 10 ay önce HTC Vive‘ı duyururken yaşadıkları heyecanı yeniden hissettiklerini belirten Wang, “HTC Vive, medya, sektör uzmanları, tüketiciler ile birlikte sanal gerçeklik içerikleri sunmaç üzere tüm iş ortaklarımız tarafından heyecanla karşılandı.” ifadelerini kullandı.

Bunu da Oku: HTC Gerekli Onayı da Aldı Nisan’da Geliyor

YENİ VIVE PRE İLE BENZERSİZ DENEYİMLER

HTC Vive Pre sanal gerçeklik gözlüğünün en dikkat çeken özellikleri sanal dünyadaki gerçeklik hissinin maksimum seviyeye çıkarılmasının yanında daha parlak ekranlı ve daha yüksek netlik oranı ile derinlik hissinin yüksek seviye olması. Bu şekilde sanal gerçeklik gözlüğünü kullanan kullanıcıların sanal gerçeklik gözlüğü ile geçirdiği vaktin daha da uzatılması amaçlanıyor.

TÜM SEKTÖRE YENİDEN ŞEKİL VERİLİYOR

HTC ve Valve firmaları, HTC Vive üretminin ardından eğlenceden sağlığa, eğitimden bir çok farklı alana kadar sanal gerçeklik teknolojileri üzerinde yoğun bir çalışma süreci geçirdi. HTC ve 15’den fazla Vive ortağı, CES fuarında potansiyellerini de bir anlamda dünyanın gözü önüne seriyor. Bir çok ortak şirket de bu ürünleri yaparken geçirdikleri evreleri katılımcılarla paylaşarak sektörün geleceği ile ilgili sunumlar yapacak.

DAHA YÜKSEK KONTROL VAAT EDİLİYOR

HTC Vive Pre‘ın en önemli özelliklerinden biri de kullanım rahatlığı olacak. Daha yumuşak kenarları sayesinde yüzünüzde rahatlıkla taşıyabileceğiniz bu sanal gerçeklik gözlüğü, yüksek denge ve yeni dokulu butonları ile de uyumluluk gösteriyor. Yeni geliştirilen kamera sistemi ile fiziksel unsurları sanal alan içerisinde daha net ve kusursuz görüntüleyebilmeniz mümkün olacak. Yeni gözlük ile ayrıca gözlüğü çıkartmadan oturup kalkmak ve hatta sohbet etmeyi rahat rahat yapabileceğiniz bir donanıma sahip.

GELİŞTİRİCİLERE 7 BİN ÜRÜN

HTC Vive Pre, Steam VR‘ı destekleyen ilk VR gözlük olmayı da başardı. SteamVR takip ve Chaperone sistemi, PC, Linux ce Mac‘lere çokten entegre edildi. Ticari lansmanı ise Nisan 2016’da yapılması beklenen Vive Pre, yılın ilk aylarında ise geliştiricilere 7 bin adet ürün sunacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz