HTC, Giyilebilir Ürün Ailesi Healtbox’ı Tanıttı!

HTC, popüler moda markası Under Armour ile bir işbirliği yaparak sağlık odaklı giyilebilir teknoloji ürünlerinin yer aldığı UA Healthbox isimli bir paket hazırladı.

Giyilebilir teknoloji pazarında henüz aktif olmayan HTC, bu pazarda akıllı bilekliği Re Grip ve henüz üzerinde çalıştığı Re Vive sanal gerçeklik başlığına sahip. Ancak firma bu alanda hızlanmak istiyor olacakki popüler moda markası Under Armour ile bir işbirliği yaparak giyilebilir teknoloji ürünlerinden oluşan bir set hazırladığını CES 2016’da duyurdu.

Bunu da Oku : HTC’den İkinci Nesil VR Gözlük Pre

UA Healthbox isimli bu giyilebilir teknoloji seti bir akıllı bileklik, bir göğüs kemeri, bir de akıllı baskül ve bir uygulamadan oluşuyor. Ürünlerin tamamı birbiri ile etkileşimli olarak çalışırken sette bulunan bütün ürünlerin elde ettiği veriler UA Record isimli uygulama üzerinden anlık olarak takip edilebiliyor.

UA Band akıllı bileklik!

htc ua band akıllı bileklik

UA Healthbox‘un ilk üyesi olan UA Band akıllı bileklik aktivite takibi, uyku takibi ve fitness çalışmaları gibi takipler yapabiliyor. Üzerinde bulunan buton yardımı ile aktiviteler arasında geçiş yapılmasını sağlayan akıllı bileklik Bluetooth teknolojisine sahip ve veriler UA Record uygulamasına bu sayede gönderebiliyor. Bunun dışında ekranı üzerinden göğüs kemerinden aldığı nabız bilgilerini ve akıllı baskülden aldığı kilo bilgilerini de gösterebiliyor.

UA Scale akıllı baskül

htc ua scale akıllı baskül

Setin ikinci üyesi olan UA Scale akıllı baskül ise kullanıcının kilo hedefinde yardımcı olacak bir ürün. Kilo ile birlikte vücut yağ oranını da gösterebilen akıllı baskül 8 kullanıcıya kadar kayıt yapabiliyor. Aldığı verileri hem Wi-Fi hem de Bluetooth üzerinden diğer ürünler ve UA Record uygulaması ile paylaşabiliyor.

UA Heart Rate nabız ölçer

htc ua heart rate göğüs kemeri

 

Setin son üyesi ise UA Heart Rate göğüs kemeri ise üzerinde bulunan nabız ölçer sayesinde kullanıcısının aktviteler ve günlük hayattaki nabzını takip ederek üzerinde bulunan Bluetooth teknolojisi sayesinde UA Record uygulamasına ve UA Band akıllı bilekliğe gönderebiliyor.

Şuan için ön siparişte olan HTC‘nin giyilebilir teknoloji ürün seti UA Healthbox 22 Ocak’ta ABD’de satışa sunulacak. 400 dolarlık fiyatı bulunan set ilerleyen aylarda da içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu diğer ülkelerde satışa sunulacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.