Oculus Rift’in Fiyatı Netleşiyor!

Geçtiğimiz günlerde çıkış tarihi hakkında bilgiler gelen Oculus Rift’in fiyatı hakkında da rakamlar gelmeye başladı. İşte, Oculus Rift için gelen ilk satış fiyatı.

Geçtiğimiz hafta Oculus, sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift‘in çıkış tarihi hakkında bilgi vermiş ve ilk ürünlerin 2016 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılar ile buluşacağını belirtmişti. Firmadan yeni gelen haberler ise 2016 yılında piyasada olacak olan Oculus Rift’in fiyatına dair bilgiler veriyor.

Bunu da Oku : Oculus Rift 2016’da Satışa Sunulacak!

Oculus Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nate Mitchell tarafından TechCrunch‘a yapılan bir açıklamada Oculus Rift’in 200 dolardan fazla bir fiyat etiketine sahip olacağı belirtildi. Mitchell, bu fiyatın sebebini ise Oculus Rift‘in piyasadaki en güçlü, en kaliteli ve oyuncular için en ideal sanal gerçeklik gözlüğü olması şeklinde açıkladı.

Karşı taraftan gelen ürün 1000 dolar etikete sahip olur mu şeklindeki soruya ise gülerek cevap veren Mitchell, Oculus Rift’in oyuncular ile birlikte oyuncular için geliştirildiğini ifade etti ve bu yüzden kullanıcıların en iyi deneyimi yaşamaları için Oculus Rift’i tercih etmeleri gerektiğini tekrar söyledi.

Oculus Rift’i Haziran ayında gerçekleşecek olan E3 oyun konferansında tekrar göstereceklerini ve oyunlar için yeni özelliklerini duyuracaklarını belirten Mitchell ürünün satışının ise online olarak yapılabileceğini ancak kullanıcıların Oculus Rift’i almadan önce denemeleri için perakende mağazalarında da satışa sunacaklarını belirtti.

Oculus Rift’in geliştirici versiyonları 200 dolardan satılmaya başlanmış ve 350 dolara kadar çıkmıştı. Oculus Rift’in son kullanıcı fiyatı ise Mitchell’in demiş olduğu 200 dolardan ziyade en az 350 dolar olacak. Bunun için gelen tahminler ise ürünün 400 dolar gibi bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı yönünde.

 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz