Carl Zeiss’dan Samsung Gear VR’a Rakip Geldi!

Ünlü lens ve mercek üreticilerinden Carl Zeiss, Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR’a rakip bir duyurdu. VR One isminde ki bu ürün hem fiyatı hem de özellikleri ile ön plana çıkıyor.

İsmini yıllar önce Nokia ile duyduğumuz ve oradan gelen kaliteli bir popülerlik elde eden lens ve mercek üreticisi Carl Zeiss sanal gerçeklik gözlüklerine adım attığını duyurdu. VR One adı ile direk olarak Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR‘ı hedef alan giyilebilir teknoloji ürünü özellikleri ve fiyatı ile Gear VR‘ın önüne geçiyor.

Samsung, Gear VR’ı Tanıttı!

4.7 ve 5.2 inç ekran boyutları arasında bir ekrana sahip herhangi bir akıllı telefon ile çalışabilen VR One‘ın satış fiyatı 99 dolar olarak açıklandı. Şuan sadece Samsung GAlaxy S5 ve iPhone 6‘yı destekleyen VR One‘ın yakın zamanda diğer akıllı telefonlara da destek vereceği açıklandı.

Zeiss’in gözlüğü VR One yazılım olarak kendi yazılımını kullanacakken bu yazılımın açık kaynak bir sistem olduğu açıklanan bilgiler arasında. iOS ve Android platformlarına destek verecek olan gözlüğün geliştirici kiti de şuan geliştiriciler için yayınlanmış durumda.

Rakibi Samsung’un gözlüğü Gear VR’ın sadece Galaxy Note 4 ile çalışması ve 199 dolarlık fiyatının tercihleri bu ürüne kaydırması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.