Apple Watch’da İnternet Tarayıcısı Çalıştırdı!

JailBreakMe’nin geliştiricisi ve eski Apple çalışanı olan Comex, Apple’ın akıllı saati Apple Watch’u kırarak akıllı saat üzerinde internet tarayıcısı çalıştırmayı başardı.

Android Wear üzerinde Flappy Bird oyununu, Windows 95‘i ve en son da Macintosh 2′yi gördük. Meydanda Apple Watch yokken Android Wear için saydıklarımız gibi birçok güvenlik ve kırılma senaryoları ile karşılaşmıştık. Apple Watch piyasada olduğuna göre bu senaryolardan Apple Watch üzerinde de görürüz demeden bir çalışma geldi.

Bunu da İzle: Android Wear’da Macintosh 2’yi Çalıştırdı!

Gelen çalışma ise Apple Watch ile internet tarayıcısı çalıştırma ve internete bağlanma. Apple Watch‘un işletim sistemi Watch OS‘u  kırarak sistem üzerinde bir internet tarayıcısı çalıştıran isim ise eski Apple çalışanı ve JailBreakMe‘nin geliştiricisi Comex.

Comex, Watch OS‘u kırarak Apple Watch’a bir internet tarayıcısı kurmayı başarmış ve videodan da görüleceği gibi Google anasayfasına erişim yapılmış. Böyle bir çalışmanın Comex’den gelmesi ise hiç şaşırtıcı değil. Önümüzdeki günlerde diğer jailbreak ustalarından da benzeri çalışmaları Apple Watch için görmek mümkün olacaktır.

Comex‘in yaptığı çalışma hakkında bir ekran görüntüsünü Twitter’da paylaşması üzerine bir takipçiden gelen, Eğer Apple Watch’da tarayıcıyı nasıl çalıştırdığınızı paylaşmakta istekliyseniz buradayız şeklinde bir mesaj gelmesi üzerine çok manidar bir şekilde, Sihir! cevabını verdi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.