Qualcomm, Snapdragon Wear Platformunu Duyurdu!

Mobil cihazlar için işlemci ve yonga seti üreten Qualcomm firması giyilebilir teknoloji ürünleri için geliştirdiği Snapdragon Wear platformunu duyurudu.

Mobil işlemci üreticilerinden Qualcomm geçtiğimiz hafta 2016 yılı için bazı işlemci ve yonga seti ürünlerini görücüye çıkardı. Bu ürünlerin içerisinde firmadan giyilebilir teknoloji ürünleri için uzun süredir beklenen Snapdragon Wear isimli bir yonga seti de bulunuyor.

Bunu da Oku : MediaTek Giyilebilir Ürünler için Yonga Setini Duyurdu!

Hali hazırda giyilebilir teknoloji ürünleri içerisinde özellikle akıllı saatlerde Snapdragon 400 ve Snapdragon 200 model işlemciler kullanılıyor. Ancak bu ürünler akıllı saatler için değil akıllı telefonlar için geliştirilmiş ürünler. Bu yüzden Qualcomm‘dan bu alana özel işlemci ve yonga setleri üretmesi bekleniyordu ve firmadan beklenen hamle geldi.

Snapdragon Wear olarak tanıtılan giyilebilir teknoloji ürünleri için işlemci ve yonga seti platformu yakın zamanda birçok üyeye sahip olacak ancak ilk duyurulan ürün Snapdragon 2100 isminde. Snapdragon 2100 yongası üzerinde işlemci ile birlikte Bluetooth, Wi-Fi ve 3G/4G bağlantısı bulunduruyor. 3G ve 4G seçeneklerinin akıllı saat üreticileri için iki farklı seçenek olarak sunulacağı belirtiliyor.

Qualcomm bilgi vermesi açısında Snapdragon 2100’ü Snapdragon 400 ile karşılaştırmış ve Snapdragon 2100’ün Snapdrogan 400’e göre yüzde 30 daha küçük olması ile birlikte yüzde 25 daha az enerji tükettiği sonucuna varmış. Bununla birlikte Snapdragon 2100’ün veri aktarım hızının daha yüksek ve bağlantı seçeneklerinin de daha yüksek seviyede olduğu belirtilmiş.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz