MediaTek Giyilebilir Ürünler için Hepsi Bir Arada Yonga Setini Duyurdu!

Çinli mobil donanım üreticilerinden MediaTek CES 2016 fuarında, giyilebilir ürünler için geliştirdiği hepsi bir arada yonga setini duyurdu. 

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin kullanıcılara daha fazla özellik sunması için sürekli yeni teknolojiler geliştiriliyor. Ekran boyutu, batarya süresi, performansı, ve ek donanımları teknoloji devlerinin sürekli üzerinde çalıştığı bazı durumlar. Çinli MediaTek firması ise giyilebilir ürünler için tüm bu olumsuz durumları göz önüne alarak geliştirdiği yeni hepsi bir arada yonga setini CES 2016‘da duyurdu.

Bunu da Oku : Sağlık Takibinde Son Nokta Samsung Bio-Processor!

MediaTek firmasının yaptığı açıklamaya göre geliştirilen yonga seti genel olarak akıllı saatlere hitap etse de diğer giyilebilir ürünlerde de kullanılabilecek. MT2523 ismi ile açıklanan bu yonga setinin içerisinde ARM Cortex M4 işlemci, Bluetooth 4.0, GPS ve MIPI-DSI destekli yüksek çözünürlüklü ekran sürücüsü yer alıyor.

Firmanın belirttiğine göre bu yonga seti rakiplerine göre yüzde 41 daha ufak boyutlara sahip ve daha uzun bir batarya ömrü sunuyor olacak. MediaTek bu yonga setini kullanan giyilebilir ürünlerde özellikle akıllı saatlerde en az 1 haftalık bir batarya süresi vaat ediyor. MediaTek’in bu ürünü için diğer bir vaadi ise MIPI-DSI destekle ekran çözümünün 2D görüntülerde en yüksek çözünürlüğü ve en iyi renk sunumunu yapabilecek olması.

Mediatek MT2523 hepsi bir arada yonga setinin 2016‘nın ikinci yarısında piyasada olacağı ve muhtemelen yıl sonuna doğru başta akıllı saatler olmak üzere, akıllı bileklik ve aktivite takipçisi gibi giyilebilir teknoloji ürünleri içerisinde göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.