Polar Akıllı Saat’den Strava Hamlesi

Sporcular için nabız ve fitness saatleri üreticisi olan Polar, sporcular için GPS hizmeti veren Strava firması ile ortaklığını açıkladı

Fitness ve nabız saati olarak adını duyuran Polar, genellikle bisiklet sporcularının kullandığı GPS verilerini yüklediği Strava şirketiyle ortaklık anlaşması yapıldığını duyurdu.

Sporcular için oldukça yararlı olan GPS uygulamalarının en başarılısı konumunda olan Strava‘yla yapılan işbirliği ile kullanıcılar koştukları parkurlarda zaman üzerinden yarış yapabilecekler. En önemlisi Polar Flow uygulaması ile kendi spor performanslarını gösterebilecekler.

Bunu da Oku: Polar Verileini Apple Health ve Google Fit’e Açtı

Daha önceden Garmin firmasıyla bisiklet sporuna yönelik çalışmalar ve çeşitli teknolojik ürünlerin içerisinde yer alan Strava ayrıca Fitbit ile de geçen Mayıs’ta değişik bir anlaşmaya imza attıklarını açıklamışlardı.

Ayrıca hem Polar hem Strava hesaplarınız varsa ve bunları da eşleştirmek istiyorsanız, önce Polar Flow hesabına giriş yapıp ilgili ayarları gerçekleştireceksiniz. Daha sonra Strava hesabına giriş yapıp bağlantıyı onaylama işlemlerini yaparak eşleştirmeyi onaylayabileceksiniz.

Polar’ın Strava’ya uyumlu hale gelebilen modellerinin ise M400, M450, V650 ve V800 olduklarını da hatırlatmamızda yarar var.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.