Temassız Ödeme Master Card ile Dünya’ya Yayılacak

Temassız ödeme sistemlerinin kullanımının arttırılmaya çalışıldığı şu günlerde Master Card önemli bir işbirliiğine imza attı.

Teknoloji ürünleri için güvenlik çözümleri üreten firma WISeKey ile ortaklık anlaşması imzalayan Master Card, özellikle temassız ödeme sistemleri konusunda aşama kaydedeceklerini açıkladı.

Master Card yetkililerinin yaptığı açıklamada insanların ödemeler yaparken artık teknoloji ürünlerini kullandığı belirtilirken yapılan anlaşma ile tüketicilerin daha güvenli şekilde alışveriş yapabileceği ifade ediliyor.

Bunu da Oku: Mastercard ile Tüm Akıllı Ürünlerde Hızlı Ödeme

Daha önceden Hublot ve Bulgari gibi markalar ile sağladığı güvenlik anlaşmalarıyle tanınan WISeKey bundan böyle Master Card için de güvenli eşleştirmeler vb. çalışmalarıyla firmaya destek olacak. Master Card‘ın ayrıca İsviçre saat markaları ile de çalışmalar yürütüp temassız ödeme sistemini tüm dünyaya yaymak istediği belirtiliyor.

Daha önceden Samsung‘un kendi imkanlarıyla gerçekleştirdiği temassız ödeme sistemleri konusunda Master Card‘ın hamleleri merakla bekleniyor. Eğer temassız ödeme sistemleri dünyanın en çok satan saat markalarını barındıran İsviçreli’lerin da peşine takarsa ödemeler konusunda dünya çapında değişimlerin hızlanması kolaylaşır.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz