Samsung Gear VR’ın Yeni Versiyonunu Tanıttı

Samsung, gerçekleştirilen Note 7 lansmanında giyilebilir teknoloji meraklılarına da bir sürpriz yaptı. Samsung Gear VR yenilenen özellikleri ile kısa süre sonra raflarda olacak.

Samsung, düzenlenen Galaxy Note 7 lansmanında sanal gerçeklik başlığının yeni versiyonunu tanıttı. Dünya çapında yüksek satış rakamlarına ulaşan Samsung Gear VR‘ın yeni versiyonu farklı özellikler ve makyajlanmış haliyle kullanıcılarının karşısına çıkacak.

Bilindiği gibi Samsung‘un gerçekleştirdiği tanıtım toplantısına tüm dünya dört gözle takip etti. New York’ta düzenlenen basın toplantısında Note 7‘nin en önemli aksesuarlarından biri olacak olan sanal gerçeklik gözlüğünün tanıtımı da gerçekleşti.

Bunu da Oku: 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Gear VR ile İzlenebilecek

Yeni Gear VR‘daki değişiklikler ise daha önce Samsung’un geçişini uygun görmediği USB Type-C konusunda oldu. Note 7‘ye eklenen USB Type-C desteği artık Gear VR‘da da olacak. Gear VR‘ın USB Type-C desteği ile daha hızlı veri aktarımı bu cihazlarda da mümkün olacak.

Yenilenen Gear VR‘daki özelliklerden bir tanesi de gözlüğün görüş açısı oldu. İlk çıkan modelde 96 derecelik görüş açısı varken yenilenen modelde ise 110 dereceye kadar çıkan bir görüş açısı mümkün oluyor. Bir de ürünün tamamen siyah olabileceği konuşuluyor. Bunlar dışında Samsung Gear VR‘da çok büyük farklılıkla bulunmuyor.

Samsung Gear VR‘ın yeni modelinde USB Type-C bağlantısı olmasına rağmen önceki modellerle de uyumlu olacağı belirtildi.

Ürünün satış fiyatı ve piyasaya çıkacağı tarih de açıklandı. Samsung Gear VR‘ın yeni versiyonunun 19 Ağustos tarihinde raflardaki yerinde olacağı belirtilirken satış fiyatının ise 99 dolar olacağı ifade edildi.

Yenilenen Gear VR‘ın önceki versiyonunda olduğuğu gibi Note 7 veya farklı ürünlerle ücretsiz olarak verilip verilmeyeceği konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmış değil.

2016-gear-vr-1

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.