89 Model Akıllı Eldiven Drone’u Kontrol Ediyor

1989 yılında üretilen Nintendo Power Glove seneler 2016’ya geldiğinde çok farklı bir amaca hizmet etmek için bir geliştiricinin elinde adeta form değiştirdi…

Uzun yıllar önce piyasaya çıkan ve kullanıcının hareketini algılayabilmesi ile zamanında büyük ilgi gören Nintendo Power Glove ilginç bir kontrol cihazı haline dönüştürüldü.

Standart bir NES kontrol tuşları entegre edilen eldiven, geliştirici Nolan Moore tarafından tamamen farklı bir amaca hizmet etmesi için tamamen değiştirildi. Parrot AR model dronu Nintendo Power Glove‘a verdiği yeni form ile hareketlerle kontrol edebilmeyi başardı. Youtube üzerinde denemeler yaptığı videoları paylaşan Moore, hackaday.io’da kendisine ait sayfada en detaylı şekilde anlatıyor.

Wi-Fi teknolojisi ile cihazı hackleyen Moore, belirlediği hareketler ile drone’u kontrol edebiliyor. Örneğin parmakla yukarıyı gösterdiğinde drone yukarı doğru çıkmaya başlarken aşağıyı işaret edince aynı şekilde irtifasını kaybedebiliyor.

Şimdilerde projesini satmaya çalışan Nolan Moore isimli geliştiricisinin drone’u ile yaptıkları ile sizi başbaşa bırakıyoruz…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.