Telefon ile Ayakkabı Deseni Yapın!

Yeni yeni geliştirilmeye çalışılan e-ink teknolojisi ile akıllı telefon üzerinden istediğiniz deseni verebileceğiniz bir ayakkabı tasarlandı.

Hiç ayakkabızını kendi stilinize göre değiştirmek istediniz mi? Ya da kendi ayakkabı tasarımınızı yapmak istemiş miydiniz? Bu sorulardan en az birine evet cevabı veriyorsanız tam da istediğiniz gibi bir ürün piyasaya çıkıyor. IndieGoGo isimli destek ve bağış sitesinin atılımı ile ortaya çıkan “sihirli ayakkabı” fikri hayata geçiyor. ShiftWear adı verilen ayakkabıyı cep telefonu uygulaması sayesinde istediğiniz tasarıma veya desene göre değiştirebileceksiniz.

Yeni geliştirilen sihirli e-paper veya e-ink teknolojisi sayesinde cep telefonu uygulamanızın yardımı ile diledığınız deseni, ayakkabıya uygulayıp anında değiştirebilmeniz mümkün. Daha önceden e-kitap uygulamaları için düşünülen sistemin bu kez ayakkabıya uyarlanış şeklinde tamamen çevresel ürünlerin kullanımı gerçekleştirilmiş.

Bunu da Oku: Sony E-Ink Bir Akıllı Saat Üzerinde Çalışıyor!

Her iki tarafına da e-paper konan ayakkabıda yaratıcılığınızı konuşturma şansınız olacak. Telefon ekranında isterseniz hazır şablonlardan, isterseniz kendi desenlerinizle ayakkabınıza hayat verebileceksiniz. Cep telefonunuzun arka planını değiştirmek kadar kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Dayanıklı Kevlar fiber kumaş üzerinde bulunan bu e-paper tamamen yıkanabilir malzemeden oluşmakta. Giyilebilir teknoloji ürünlerine yepyeni bir soluk getirmesi beklenen proje şimdiden sabırsızlıkla bekleniyor.

E-paper kablosuz olarak ve her adım attığınızda kendi kendini yenileyebilen bir teknolojiye sahip olmasıyla da kullanışlılığını kanıtlıyor.

IndieGoGo üzerinden 25 bin Dolar fonla geliştirilen ürünü 150 dolar gibi bir ücrete düşük imkanlı versiyonuyla birlikte satın alabilirsiniz. Ürünün sınırlı sayıda tam sürüm halini satın almak isterseniz 1000 dolar gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.