Akıllı Saat Yapacaktı Ferrari Aldı

Hayallerin hayat bulduğu servislerden biri olan Indiegogo, bir çok özelliğe sahip bir akıllı saat yapacağım diyen bir girişimciyi Ferrari sahibi yaptı. Yetmedi ünlü markalardan da bir güzel alışveriş keyfi sundu. Peki bu nasıl oldu?

kreyos 2

Bugün aklınızda dünyayı değiştirecek bir fikriniz ve girişimci bir de ruhunuz var ise paranızın olmasına kesinlikle gerek yok. Çünkü sokaklarda sizin fikrinize inanarak milyonlar yatıracak bir sürü insan var. Ancak sokaktan geçen bu insanların size bu milyonları verebilmesi için bazı ortamlar gerekli. İşte bu noktada devreye giren ortamlar ise Indiegogo ve Kickstarter gibi servisler.

Para çokomel ilişkisi üzerine kurulu olan bu servisler bugüne kadar binlerce çöp fikir içerisinden seçilerek çıkan ve milyonlarca dolarlık projelerin hayata geçirilmesine yardımcı oldu. Örneğin Kreyos isimli bir akıllı saat projesi 100 bin dolar hedef belirleyerek girdiği Indiegogo’da tam 1,503,849 dolar fon elde etti.

kreyos 1

Artık kimin gazına geldi bilinmez ancak Android Police sitesinin haberine göre Kreyos‘un kurucularından ve fikir babalarından Steve Tan toplanan bu fonu alarak kendise son model bir Ferrari satın almış. Eleman bununlada yetinmeyip lüks marklardan yüklüce bir de alışveriş yapmış. İşin ilginç tarafı ise Ferrari’nin ve alışverişin resimlerini Facebook’a yükleyerek işin gün yüzüne çıkmasını sağlayan kişi ile Ferrari’yi satın alan kişinin aynı şahıs olması.

Bu işin daha da ilginç tarafı ise hemen buradan devam ederek bakıldığı zaman ürünün bir çok aşamasının yapıldığını hatta prototiplerin hazırlandığı ve ciddi ciddi bir emek harcandığını görüyoruz. Yani bağış yapan kişiler için ortada hiçbir sorun bulunmuyor aksine ürünün neredeyse seri üretim aşamasına geldiği görülüyor. Bununla birlikte fikir sahibinin fondan sonra Ferrari ile görülmesi oldukça ilginç bir tezat oluştururken bu kişinin yarın birgün Kreyos akıllı saatleri ile gelebilecek olması ihtimalide göz önünde duruyor.

kreyos

Bakalım su geçirmeyen, her platformda çalışabilen, uçan kaçan giyilebilir teknoloji dünyasındaki en kaliteli akıllı saati ben yaptım diyerek 1.5 milyon dolar fon toplayan Ferrari sahibi bu genç elemanın hikayesi nasıl sonuçlacak belki de olayın gerçeklik ile alakası yok. Yoksa Ferrari’yi alan üsküdarı geçti mi ne dersiniz?

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.