Kayışından Çipli Mondaine Görücüye Çıkıyor

İsviçreli saat üreticileri tahtlarını akıllı saatlere kaptırma tehlikesi ile karşı karşıya. Çözümü akıllı saate uyarlamada bulan son firma ise Mondaine…

Uzun yıllardır saat denince akla gelen İsviçre markalarının tahtları sallanmaya çoktan başladı. Akıllı saatler ile baş edemeyen kaliteli İsviçre saatleri çareyi akıllı özellikleri kendi saatlerine entegre etmekte buldu.

Bunu da Oku: Fossil Q54 Pilot Akıllı Saat Tanıtıldı!

Tag Heuer, Fossil, Hoblot gibi markaların ardından Mondaine de yaptığı girişimle akıllı saat özelliklerini kendi saatlerine uyarlayarak piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Gelecekte çok fazla yaygınlaşması beklenen temassız ödeme sistemlerini saate adapte eden Mondaine model saatler, akıllı saatlerden farklı olarak kayışlara ilgili çipleri yerleştirerek farklılık yarattı.

PayChip adı verilen sistemle temassız ödemeyi gerçekleştirecek sistemin yanında akıllı telefonla entegrasyonu sağlayacak spor takip faaliyetleri için gerekli çipler kayışın içine takılacak.

İlk etapta Mondaine Helvetica No.1 Smart modeli için uygulanacak sistemin Baselworld 2016‘da görücüye çıkarılması planlanıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.