Akıllı Saatleri Kontrol Edebilen Deus Ex Aria Kickstarter’da!

Parmak hareketleri ile akıllı saatleri kontrol edebilen Deus Ex Aria nihayet Kickstarter’da fon toplamaya başladı. İşte, Deus Ex Aria’nın Kickstarter macerası.

Deus Ex Aria, Mayıs ayının sonunda karşımıza çıkmış ve akıllı saatlere dokunmadan parmak ve el hareketleri ile akıllı saatleri kontrol edebilen yapısı ile dikkat çekmişti. Akıllı saatlerin kayışlarına yerleştirilerek çalışan Aria geçtiğimiz günlerde beklenildiği üzere Kickstarter‘da fon toplamaya başladı.

Bunu da Oku : Akıllı Saatleri El hareketleri ile Kontrol Eden Cihaz : Aria!

Aria, üzerinde bulunan sensörler yardımı ile kullancısının el ve parmak hareketlerini algılıyor ve bu algılamaya göre de akıllı saatlere komut yolluyor. Örneğin kullancı iki parmağını şıklattığında Aria sayesinde akıllı saat aktif hale geliyor. Akıllı saatler içerisinde şuan için hem Pebble ile hem de Android Wear‘lı akıllı saatler ile entegre bir şekilde çalışacağı belirtilirken Kickstarter‘da verilen bilgilere göre Aria aynı zamanda GoPro ve akıllı saatler dolayısıyla akıllı telefonları da parmak hareketleri ile kontrol etmeyi sağlıyor.

Kickstarter‘da verilen bilgilere göre Aria bir geliştirici kitine de sahip. Geliştiriciler bu kit sayesinde Aria’yı istedikleri cihaz ile entegre bir şekilde çalıştırabilme fırsatı da yakalayacak. Bunun dışında 24 saatlik pil ömrü olan Aria, Kickstarter üzerinde 100 bin dolarlık bir fon ile yola çıktı. Şuana kadar yaklaşık 50 bin dolar toplayan Aria’nın fiyatı ise 69 dolar. 

Bakalım Aria, Kickstarter üzerinden istediği fona ulaşıp vermiş olduğu Haziran 2016 yılında piyasada olabilecekmi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.