Android Wear Yakında iOS ile Çalışabilir!

Fransız 01net isimli bir teknoloji sitesi Google’ın giyilebilir işletim sistemi Android Wear için bir iOS uygulaması üzerinde çalıştığını iddia etti. İşte, o iddianın detayları.

Bilindiği üzere Google‘ın akıllı saatler için geliştirmiş olduğu giyilebilir işletim sistemi Android Wear şuan için sadece yine Google‘ın sahip olduğu mobil işletim sistemi Android ile entegre bir şekilde çalışıyor. Zaman zaman iPhone ve iPad kullanıcıları Android Wear‘a sahip bir akıllı saat kullanmak istediğini ancak destek olmadığını belirtse de Google’dan iOS için herhangi bir çalışma haberi gelmemişti.

Fransız 01net isimli bir teknoloji sitesi ise Google‘ın sonunda iOS kullanıcılarını duyduğunu ve Android Wear‘ın iOS üzerinde çalışabilmesi için bir iOS uygulaması geliştirdiğini iddia etti. Site iddia için herhangi bir kaynak belirtmese de Google’ın bu Android Wear için iOS uygulamasını, Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan Google I/O etkinliğinde duyuracağını iddia ediyor.

Bu iddia şimdiden büyük umutlara neden olsa da Google‘dan resmi bir açıklama gelmiş değil. Bakalım ilerleyen günlerde Google cephesinden bu iddiaya karşılık bir haber gelecekmi.

mavi_indir

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.