Bu Cihaz Akıllı Saatleri Dokunmadan Kullandırıyor!

Aria ismi ile akıllı saatler için geliştirilen bu cihaz, akıllı saatlerin dokunmadan sadece el hareketleri ile kullanımını sağlıyor. İşte, Aria’nın detayları ve kullanım videosu.

Akıllı saatler günümüzün en popüler teknolojik cihazları olma yolunda ilerliyor. Ancak bu ürünlerin bu yolda aşmaları gereken, küçük ekranlarda işlem, batarya süresi ve kullanım alanları gibi birçok etken bulunuyor. Akıllı saatler de kolumuzda olduğu için de bu ürünlerin aşmaları gereken en büyük sıkıntı kullanım alanı. Yani bu cihazlar herhangi bir yer otururken, toplantıdayken ya da otomobil kullanırken kullanılabiliyor.

İşte tam bu noktadaki bir eksiği gören ve devreye girmek isteyen Dues Ex isimli bir teknoloji firması akıllı saatler için akıllı saatlere dokunmadan kullanılabilecek bir ürün olan Aria‘yı geliştirdiğini duyurdu. Örneğin otomobil kullanırken akıllı saatinize bir bildirim geldi ve açmak istiyorsunuz, normalde direksiyondan elinizi bırakıp ekrana dokunarak bu işlemi yapmanız gerekiyor. Ancak Aria sayesinde elinizi direksiyon üzerindeyken ufak bir parmak hareketi ile gelen bildirimi açabilmeniz mümkün.

Akıllı saatlerin kayışlarına takılarak kullanılacak olan Aria, Android Wear, Pebble ve Apple Watch ile entegre bir şekilde çalışabiliyor. Yakın zamanda bir Kickstarter projesi olarak karşımıza çıkacak olan Aria isimli bu ürünün standart versiyonu 69 dolar olacakken, geliştirici versiyonu ile birlikte gelecek modelin fiyatı ise 169 dolar olacak.

Ürün henüz sadece geliştirilme aşamasında olduğu için ürün için detaylı bir bilgi bulunmuyor. Kickstarter‘a geldiği zaman daha çok bilgi edinebileceğimiz Aria’nın Motorola Moto 360 ile örnek kullanımını yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.