Akıllı Telefon, Akıllı Saat, Akıllı Bilezik Birarada Olacak

Katlanabilir ekran teknolojisinin Samsung tarafından önümüzdeki sene satışa çıkarılacağı iddia ediliyordu ancak Çinli bir şirketin Samsung’dan önce davranması mümkün olabilir. Bu sayede akıllı telefon, akıllı bilezik veya akıllı saat ihtiyacı aynı ürünle giderilebilecek…

İlk olarak Samsung’un önümüzdeki sene satışa sunacağı iddia edilien katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Çinli bir şirketin daha önce davranarak piyasaya süreceği öne sürülüyor. Çinli şirketlerin ise 2016’nın sonunda da olsa bu konuda ilk olmak için kollarını sıvayacağı iddia ediliyor.

Akıllı telefonların katlanabilir ekran teknolojisi sayesinde akıllı saat, akıllı bileklik veya akıllı bilezik olarak da kullanılabileceğı de ifade ediliyor. Bu şekilde akıllı telefon ile akıllı saat ve diğer ürünler arasında herhangi bir gelişim eksiği kalmayacağı belirtiliyor.

Bunu da Oku: Akıllı Bileklik Hayatını Kurtardı

Çinli Moxi Group isimli şirketin katlanabilir ekranlı cep telefonunu ilk önce satışa sunan şirken olabilmek için öncelikle siyah beyaz ekran kullanacağı tahmin ediliyor. 2018’de renkli ekrana geçeceği vurgulanan ürünün akıllı saat veya akıllı bilezik olarak da kullanılabileceği açıklanmış durumda.

Prototip aşamasında olan çalışmanın 760 dolardan satışa sunulacağı tahmin edilirken şimdiden katlanabilir ekran teknolojisinin hem telefon, hem akıllı saat, hem akıllı bilezik, hem de akıllı bileklik olarak kullanılıp kullanılmayacağı tartışılmaya devam ediyor…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.