Allomind’dan 4K Sanal Gerçeklik Dönem Geliyor

Sanal gerçekliğin geldiği boyutu bir adım yukarıya tışmaya çalışan firma, VR’da 4K film izleme deneyimi sunmaya hazıırlanıyor. 

Sanal gerçeklikle ilgili yenilikler çıkmaya devam ediyor. Sanal gerçeklik bu kez oyun içerisinde değil filmler için yepyeni bir boyut kazandırmaya çalışacak.

Allomind firmasının ürünü Speck ile 4K görüntüleri sanal gerçeklik farkıyla izlemenizi sağlıyor. Üretici firmanın tanımlamasına göre 4K 100 inçlik bir ekranın gözünüzün önünde olduğunu ve ekrana doyasıya bakabildiğiniz şeklinde belirtiliyor.

Bunu da Oku: Sanal Gerçeklik’te Birçok Başarısızlık Olacak!

Bilindiği gibi Allomind firması Ammunation endüstriyel tasarım firmasıyla ortaklığı bulunana bir şirket. Ammunation ise Beats kulaklıların geliştiricisi. Bu devrim niteliğindeki gelişimin nelere etki edebileceğini düşünmek sizleri daha da heyecana sürükleyebilir…

Allomind firması CEO’su Abhijit Limaye için Speck’in daha kişisel eğlence deneyimleri için gösterilen çabayı temsil ettiğini ifade etti. Soeck’i bu kadar önemli sunan olay ise boyut olarak küçülen bir aletten çok daha büyük görüntüler elde edilebildiği belirtiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.