HTC Vive’dan Sanal Gerçeklik Uygulamaları Mağazası

Sanal gerçeklik başlığı konusunda beklediği hedeflere tam anlamıyla ulaşamayan HTC firması, tüm sanal gerçeklik uygulamalarını bir çatı altında topladığını duyurarak bu alanda önemli bir işe imza attı…

Son olarak sanal gerçeklik gözlüğü Vive ile dikkatleri üzerine çeken HTC firması, bu alanda ilerlemeye devam edeceğe benziyor. Sanal gerçeklik deyince akla gelen marka olmak isteyen HTC bu kez sadece sanal gerçeklik uygulamalarının yer aldığı bir mağaza açtı.

HTC‘den yapılan duyuruda sanal gerçeklik konusunda uyumluluk gösteren tüm sanal gerçeklik uygulamalarının açılan mağazada yer alacağı duyuruldu. Bu teknolojiyi kullananlar açısından en sevindirici haber ise sanal gerçeklik uyumlu cihaz kullanan herkese bu mağazanın açık olduğu belirtilerek özel olarak geliştirilen tüm uygulamaların bu mecrada yer alacağı belirtildi.

Bunu da Oku: Daha İnce HTC Vive Geliyor

Sanal gerçeklik gözlüğünü ilk çıkaranlardan biri olmasına rağmen beklediği satış rakamlarına ulaşamadığı iddia edilen HTC‘nin bu alandan kolay kolay vazgeçmeyeceği belirtiliyor. Geleceğin teknolojisi olarak görülen sanal gerçekliğe bu şekilde giriş yapan şirket yoluna hız kesmeden devam edecek.

VivePort adı verilen bu mağazada kullanıcılar cihazlarında kullanmak istediği sanal gerçeklik uygulamalarını tek bir çatı altında istediği an indirebilme ve görebilme şansını yakalayacak.

Oyun alanında Steam‘den yararlanılabiliyorken sanal gerçeklik için farklı uygulamaların bir arada bulunduğu mecra bulunmuyordu ve bu şekilde HTC önemli bir eksikliği gidermiş oldu. Bu şekilde sanal gerçekliğin sadece video izlemek ya da oyun oynamak olduğu algısı da değişmiş olabilecek.

Bu şekilde kullanıcılar Tilt Brush, Apollo 11 gibi ilginç ve keyifli uygulamalarla da buluşmuş olabilecek.

Merak edenlere Tilt Brush uygulaması üstteki videoda…

Etiketler sanal gerçeklik

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.