Amazon Dash Satışa Çıktı!

Amazon’un tek düğme ile eve sipariş servisi Amazon Dash nihayet Amerika’da satışa sunuldu. 18 farklı marka ile çalışabilen bu butonların fiyatı ise 5 dolar.

Amazon’un geçtiğimiz Nisan ayında duyurusunu yapmış olduğu tek dokunuş ile eve sipariş servisi Amazon Dash sonunda Amerika’daki Amazon Prime müşterileri için satışa sunuldu. Markalar için giyilebilir bir buton olan Amazon Dash sakız kutusu kadar olan boyutu ile dikkat çekerken vakti olmayanlar için alışverişi kolaylaştıracak bir ürün.

Her marka için farklı bir buton olarak gelen Amazon Dash şuan için ev temizilik malzemeleri, bebek malzemeleri, kişisel bakım ve ev alışverişi kategorilerinde hizmet veriyor. İçerisinde Tide, Gilette, Huggies, L’Oreal ve Kraft Macaroni and Cheese gibi markaların bulunduğu 18 marka için satışa sunulan Amazon Dash’ın satış fiyatı ise 5 dolar.

Amazon Dash butonlarının çalışma şekli ise Amazon’un mobil uygulamaları ile Wi-Fi üzerinden iletişim kurması şeklinde. Amazon mobil uygulaması üzerinden her buton için sipariş verilmesi gereken ürünler ve adetleri önceden belirtiliyor ve evdeki ürünler bittiğinde ve alışveriş gerektiğinde butona basılması yeterli oluyor. Şaka yollu ya da bebeklerin butonlara basmasından ortaya çıkacak yanlış alışverişler ise uygulama üzerinden izin alınmadan getirilmiyor.

Eğer butonlar ilgi görür ve kullanılırsa Amazon diğer marklar içinde kolları sıvamaya başlayacak. Umarız bu türlü girişimleri ülkemizde de yakın zamanda görürüz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.