Duruş ve Nefes Takipçisi Prana Duyuruldu!

Spor ve yoga kıyafetleri tasarlayan lüks moda markası Prana aynı isim ile bir giyilebilir teknoloji ürünü duyurdu. Duyurulan bu ürün kullanıcısının duruş ve nefes durumunu takip ediyor.

Çeşitli spor dalları ve yoga için kıyafetler tasarlayan ve satan ünlü moda markası Prana, kendi ismi ile kişilerin hem duruş hem de nefes takibini yapabileceği bir giyilebilir teknoloji ürünü geliştirdiğini duyurdu. Geliştirilen ürün duruş ve nefes takibini, üzerinde bulunan 3 ivmeölçer yardımı ile 10 farklı açıdan elde ettiği bilgileri harmanlayarak yapıyor.

Kıyafet üzerine ya da kemere takılabilecek olan Prana ürünü aynı zamanda kendisi iOS ve Android uygulamaları sayesinde kullanıcısı için vücut üzerindeki en iyi yeri de kullanıcısına söyleyebiliyor. Bu sayede kullanıcısını da bir eğitime almış olan Prana farklı farklı bölgelerden aldığı veriler ile duruş ve nefes takibini en doğru bir biçimde yapabiliyor. Aynı zamanda bu uygulamalar üzerinden Prana‘nın elde ettiği verileri görüntülemek ve duruş ve nefes gelişimini takip etmek de mümkün.

Bir şarj ile 7 gün dayanabildiği söylenen Prana 1,25 x 0,25 inçlik bir boyuta sahip.  Ocak 2015‘te piyasaya çıkacak olan ürünün 150 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Prana‘nın düzgün kullanımda ise stres durumunu düzeltebilme, uyku problemlerini giderebilme ve enerji artışı sağlayabilme gibi yararları olduğu söylenenler arasında.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.