Apple AirPods Kablosuz Kulaklık Hakkında Her Şey

Apple, iPhone 7 etkinliğinde kulaklık tanımını değiştirecek bir yeniliği imza atarak Apple AirPods isimli yeni kablosuz kulaklığını tanıttı.

7 Eylül akşamı gerçekleştirilen iPhone 7 etkinliğinde bilindiği üzere iPhone 7 ile birlikte Apple Watch’un yeni serisi Apple Watch Series 2‘de tanıtıldı. Etkinlikte yeniliklere devam eden Apple kulaklık tanımını ve deneyimini değiştirecek bir yeniliği imza atarak Apple AirPods kablosuz kulaklıkları duyurdu.

Bunu da Oku : Apple Watch Series 2 Hakkında Her Şey

apple-airpods

Sadece bir kulaklık değil aynı zaman kişisel bir asistan olarak da görev yapabilecek olan Apple AirPods kablosuz kulaklık iPhone, Apple Watch ve Mac bilgisayarlar ile çalışabiliyor. Kulaklık bu çalışma işlemini tek bir dokunuş sayesinde cihaz ile eşleşme yaparak yapıyor ve kullanıma hazır hale geliyor. Kulaklıklar hazır hale geldikten sonra kullanıcılar istedikleri zaman kulaklıkları kullanmak istenen cihazın yanında kutusundan çıkararak aktif hale getirebiliyor.

Kaliteli müzik, Yüksek Siri deneyimi

Apple’ın mobil ürünlerinde olduğu gibi AirPods‘larda da özel bir yonga seti bulunuyor. W1 ismi verilen bu yonga sayesinde kulaklıklar akıllı bir hale geliyor ve Siri‘den müzik dinlemeye, telefon görüşmelerinden sesli komutlara kadar birçok görev yapabiliyor. W1 yongasının yanında iki adet optik sensör ve ivmeölçere sahip olan AirPods kulaklıklar müziği dinlemek için kulağa takıldığında otomatik olarak müziği açabiliyor ve telefon görüşme yapmak istendiğinde bir kulaklıklığın çıkarılması ile yine otomatik olarak görüşme yapılabiliyor.

Gelişmiş mikrofon ve özelliği sayesinde kullanıcısı konuştuğu zaman iki mikrofonda kullanıcıya odaklanarak daha net ve anlaşılır konuşmalar elde edebilen AirPods kulaklıklar müzik dinleme de müziklere erişmek, müzik seçimi, ses kontrolü ve pil ömrünü duyma gibi özellikler de sunuyor. Bu arada kulaklıklar kendi kutusu ile şarj oluyor ve tek bir şarj ile 5 saat ayakta kalabiliyor. Normal kullanımda ise bu süre 24 saate kadar çıkıyor.

Apple gözünden AirPods

airpods-kulaklik-o%cc%88zellikler

Apple AirPods kablosuz kulaklıklar hakkında Apple cephesinin yorumu ise “AirPods devrim niteliğinde bir ses kalitesi sunan ilk kablosuz kulaklık ve W1 yonga seti ile uzun pil ömrü, kaliteli bir müzik deneyimi, otomatik kurulum gibi yenilikçi özellikler sunuyor. AirPods çok basit bir ürün olması ile birlikte çok sihirli bir ürün ve Apple aygıtlarına herhangi bir düğme olmadan tek dokunuş ile çok kolay ve sorunsuz bir şekilde bağlanır. Ayrıca çift dokunuş ile Siri‘yi aktif hale getirebilen AirPods’un iPhone, Apple Watch ve Mac cihazlar üzerinde neler yapabileceğini merakla bekliyoru.” şeklinde oldu.

AirPods çıkış tarihi ve fiyatı

Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods’un iPhone 7 ile birlikte geleceği Apple tarafından onaylanırken diğer kullanıcıların alabilmesi için Ekim ayında satışa sunulacak. Ülkemizde de aynı tarihte satışta olacak olan kulaklıkların fiyatı ise biraz pahalı olarak 779 lira olarak belirtilmiş durumda. Ayrıca kulaklıkların kullanılabilmesi için iOS 10, watchOS 3 ve macOS Sierra kurulu cihazların olması gerekiyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

4 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.