Yeni Samsung Gear VR Yolda!

Samsung, sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR’ın üçüncü neslinin yakın zamanda tanıtılacağını ve yeni gözlüğün akıllı telefonlardan bağımsız olabileceğinin sinyallerini verdi.

Giyilebilir teknoloji pazarında neredeyse her kategori için bir ürünü bulunan Samsung’un bilindiği üzere Gear VR isimli bir de sanal gerçeklik gözlüğü bulunuyor. Bu sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift benzeri olsa da bağımsız bir ürün olmayıp akıllı telefonlar ile çalışan bir sanal gerçeklik gözlüğü.

ilk olarak Galaxy Note 4 ile birlikte piyasaya sunulan Gear VR ardından Galaxy S6 ve S6 Edge için de yerini almıştı. Samsung 13 Ağustos’ta ise yeni akıllı telefonları Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus‘ı tanıtmış ancak beklenenin aksine burada bu akıllı telefonlar ile çalışacak olan yeni Gear VR modelini tanıtmamıştı.

Bağlı mı bağımsız mı?

Bu durumun nedeni merak edilirken firmanın tepe yetkili isimlerinden JK Shin tarafından üçüncü nesil Gear VR‘ın yolda olduğuna dair bir açıklama geldi. Sadece üçüncü nesil Gear VR’ın geleceğini belirten Shin ürünün ne zaman ve nasıl bir yapıda olacağını açıklamadı. Daha önce firmadan gelen bir açıklamada ise Galaxy Note 5 için yeni bir Gear VR geliştirilmeyeceği belirtilmişti. Bu da Shin’in açıklamasına ters düştüğü için yeni gelecek olan Gear VR‘ın akıllı telefonlardan bağımsız bir yapıda olabileceği ihtimalini ortaya çıkardı.

Şuan için üçüncü nesil Gear VR‘ın nasıl bir yapıda olacağı muamma olurken sanal gerçeklik gözlüğünün IFA 2015 etkinliğinde firmanın yeni akıllı saati Gear S2 ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.