Android Wear Sonos’ları Uzaktan Kontrol Edebilecek

Android Wear işletim sistemine sahip cihazlar kumanda olmaya başladı. Yakında Android Wear’lı akıllı saatler kablosuz müzik sistemleri olan Sonos’ları uzaktan kontrol edebilecek.

Apple akıllı saati Watch‘ı tanıttıktan sonra ortaya çıkan uygulamalar Apple Watch‘ı aynı zamanda ev sistemlerini kontrol edebilen bir cihaz olarak konumlandırmıştı. Bunun ardından rakip sistem olan Android Wear‘dan da böyle hamleler gelmesi bekleniyordu ki nihayet beklenen oldu.

Ünlü kablosuz ses sistemleri üreticisi Sonos‘un forumlarında sorulan bazı sorular Android Wear işletim sistemine sahip akıllı saatlerin özellikle ve ilk olarak Motorola Moto 360‘ın bu ses sitemlerini uzaktan kontrol edebileceğini ortaya çıkardı. Android cephesi ile Sonos’un ortak olarak başlattığı bu çalışma da beta testleri başlamış durumda.

Android Wear için Sonos cihazları uzaktan kontrol edebilecek uygulamanın ne zaman gözükeceği ve nasıl bir yol izlendiği ise henüz bilinmiyor. Bilinen bilgiler doğrultusunda ise Android Wear‘ında Apple Watch önderliğinde kontrol sistemlerine doğru ilerlediğini söylemek mümkün.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.