Blocks Akıllı Saatten Yeni Bigliler Geldi

Modüler akıllı saat projesi Blocks’tan batarya süresi, ürün boyutları ve bazı merak edilen özellikler hakkında yeni bilgiler geldi. 

Geçtiğimiz Eylül ayında Intel’in giyilebilir teknoloji finalistleri arasında yer alan o günden bugüne kadar epey bir yol alan modüler akıllı saat projesi Blocks, ürünü hakkında merak edilen bazı bilgileri paylaştı. Firmanın her hafta yayınladığı WhyThursday isimli videoları ile açıklanan bu bilgiler akıllı saatin yol haritası hakkında da bazı bilgiler sunuyor.

Bunu Oku : Intel Giyilebilir Finalisti Blokcs Akıllı Saat

Hem dikdörtgen hem de yuvarlak ekrana sahip olan Blocks akıllı saatlerin en çok merak edilen özelliği boyutunun nasıl olacağı. Bu merakın sebebi ise ürünün kayışının farklı parçalardan oluşuyor olması ve hepsinin bir bütünü oluşturması. Yani asıl soru Blocks kullanan bir kullanıcı bu ürünü kendi bileğine göre nasıl ayarlayacak? Sorunun cevabı ise videoda Blocks’un kayışları birbirine bağlayan kısımda bir toka bulundurduğunu ve bu yüzden kullanıcıların bileklerine tam oturacağı şeklinde açıklanıyor.

Ürünün batarya süresinin ise kesinlikle merak edilmememesi gerektiğini açıklayan yetkililer Blocks için normal bataryanın yetmediği yerlerde kullanıcıların kayışa ek bir batarya ekleyebileceklerini belirtiyor. Bunun dışında Blocks akıllı saatlerin diğer akıllı saatler gibi akıllı telefonlardan bildirimler alabileceğini, çeşitli uyarılar verebileceğini ve aktivite takibi yapabileceğini açıklayan Blocks isimleri istenilen her özelliğin ek parçalar ile tamamlanabileceğini açıklıyor.

Bunu da Oku : Blocks Akıllı Saat Satışa Hazırlanıyor!

Blocks‘tan gelen son bilgiler ise ürünün yakın zamanda fon toplamaya başlayacağı ve resmi duyurunun yaz sonunda yapılacağı yönünde oldu. Bu da önümüzdeki haftalarda firmadan yeni haberler geleceği anlamına geliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.