Xiaomi’den Ucuz ve Kaliteli Yeni Akıllı Saat

Son günlerde piyasaya sürdüğü kaliteli, şık ve ucuz maliyetli ürünlerle adından söz ettiren Xiaomi, bu kez fitness özellikleri ön plana çıkan akıllı saati ile karşımıza çıktı.

Akıllı telefon modelleri ile insanların dikkatını çeken ancak daha sonra giyilebilir teknoloji ürünleri konusundaki iddiasını ortaya koyan Xiaomi‘nin son marifeti bilgisayar teknolojileriydi. Xiaomi bir kez daha şaşırtan bir hamle yaptı ve yeni akıllı saatini tanıttıç

Amazfit adını verdiği akıllı saaitin tasarımı ilgi çekici görünümü ile dikkat çekiyor. Şirket ‘Çin malı‘ algısını tamamen değiştirmek için yaptığı savaşta yeni bir ürün geliştirerek potansiyel kullanıcılarını tarafına çekmek istiyor.

Bunu da Oku: Xiaomi’den Ucuz 360 derece 4K Çekim Yapan Drone

xioami watch

Amazfit’in özellikleri ise fitness saati arayanlar için oldukça ideal olarak görülüyor. 1.34 inç boyutundaeki yuvarlak ekranının yanı sıra 300×300 piksel çözünürlük, 1.2 GHz işlemci ve 512 RAM‘i ile çalışan Amazfit’in içinde GPS takip sistemi de bulunuyor.

200 mAh bataryası ile 35 saat ayakta kalabilen akıllı saatin bir diğer dikkat çekici tarafı ise işletim sistemi. Amazfit bir çok akıllı saatin kullandığı gibi Android Wear yerine kendi işletim sistemini geliştirmeyi seçmiş. Kasasının ise basit çarpmalara, suya ve kuma dayanıklı bir yapısı olduğunu söyleyelim.

4 GB dahili hafızasının yanı sıra GPS’inin de 28 nm olması ile Amazfit bir ilke imza atacak.

En çok merak edilen fiyat konusuna gelelim. Xiaomi Amazfit Avrupa’da henüz kullanıcı ile buluşamayacak. Çin’de fiyatının 120 dolar olduğunu belirtelim.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.