Android Wear’dan iOS’e Destek mi Geliyor!

Google’dan iOS sistemine sahip olup Android Wear’lı akıllı saatler kullanmak isteyen kullanıcılar için iyi bir haber geldi. Yakın zamanda Android Wear iOS işletim sistemine destek verebilir.

Giyilebilir teknolojilerin artması ile iyi bir popülerlik yakalayan akıllı saat furyası giderek gelişse de bazı durumlar kullanıcıların canını sıkmakta. Can sıkan bu durum ise akıllı saat üreticilerinin ve işletim sisteminin diğer rakip işletim sistemlerine destek vermemesi.

Akıllı saat kategorisinde borusu öten Android Wear bu durumdan nasibini alan ve sadece Android‘e sahip akıllı cihazlar ile birlikte çalışan bir giyilebilir teknoloji işletim sistemi. Google‘ın sahipliğindeki bu sistemin iOS ve Windows Phone gibi cihazlara destek vermemesinin ardındaki nedenin bir pazarlama hamlesi olduğu düşünülürken firmadan gelen bir açıklama ile durum tam tersine döndü.

Android Wear‘ın başkanı konumunda bulunan Jeff Chang tarafından Huffington Post’a verilen bir demeçte Android Wear‘ın Android dışındaki diğer sistemlere desteğinin bulunmamasının kendilerinden değil iOS ve Windows Phone cephesinden kaynaklandığını belirtti. Kendilerinin Android Wear‘ı diğer sistemlere de getirme planlarının olduğunu ancak bu sistemlerin kendileri için bazı teknik sınırlamalar getirdiğini ve bu durumların sistemlerin firmaları ile birlikte giderileceğini belirtti.

Jeff Chang yaptığı açıklama ile iOS nezdinde Windows Phone için de konuşarak tüm platformlara destek vermek istediklerini belirtti. Bu açıklama ile birlikte topu Apple ve Microsoft‘a atmış olan Google bakalım önümüzdeki günlerde bu destek için çeşitli adımlar atacak mı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.