Fitbit Yeni Akıllı Saatini ve Akıllı Bilekliklerini Duyurdu!

Fitbit GPS’e sahip yeni akıllı saati Surge’ün yanında Charge ve Charge HR isimli iki de yeni akıllı bileklik tanıttı. İşet, Fitbit’in yeni akıllı ürünlerine dair gelen ilk detaylar.Geçtiğimiz günlerde Fitbit‘in superwatch olarak adlandırdığı ve GPS‘e sahip bir akıllı saat çıkaracağı haberleri gelmişti. Firma dün itibari ile bu haberi iki yeni akıllı bileklik ile birlikte doğruladı. Fitbit Surge isimindeki bu akıllı saate eşlik eden akıllı bileklikler ise Fitbit Charge ve Fitbit Charge HR adında.

Fitbit’in GPS Özellikli Akıllı Saati Ortaya Çıktı

Fitbit Charge

Fitbit Force ürününün güncellenmiş hali diyebileceğimiz Fitbit Charge tasarım olarak sade bir akıllı bileklik olarak göze çarpıyor. Basit özellikleri ile atılan adım sayısı, yakılan kalori ve gidilen mesafe gibi bilgileri OLED ekranında gösterebilen ürün 129 dolar fiyat etiketine sahip. Bunlar dışında farklı bir özelliği olmayan Fitbit Charge sadece aktivite takipçisi olarak konumlandırılmış bir ürün ve dün itibari ile satışa sunuldu.

fitbit charge

Fitbit Charge HR

Fitbit Charge‘ın üst modeli olan Charge HR, Charge modelinden hem tasarımı hem de kalp atışı ölçebilme özelliği ile ayrılıyor. Aktivite takipçisi olarak rol alan Charge HR kalp atışı ölçme özelliği sayesinde fiyatını 20 dolar artırarak 149 dolarlık bir etikete sahip olmuş. 5 günlük bir pil ömrü sunan ürün önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde piyasada olacak.

fitbit charge hr

Fitbit Surge

Superwatch olarak adlandırılan Fitbit Surge‘ün en büyük özelliği dahili GPS‘e sahip olması. Bu özelliği ile akıllı telefonlara ihtiyaç duymadan kendi GPS işlerini halledebilecek olan Surge, kalp hızı ölçer, üç eksenli ivmeölçer, jireskop, altimetre ve pusula gibi birçok özelliğe sahip. Dokunmatik ekranı sayesinde akıllı telefondan bildirimleri yakalayabilen Fitbit Surge, telefonun müzik kontrolü ve açma kapatma gibi işlevlerini de yerine getirebiliyor.

Tüm bu özelliklerine rağmen tam 7 gün pil ömrü vaat eden Fitbit Surge 2015 yılının ilk çeyreğinde 249 dolardan piyasada olacak.

fitbit surge 3

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.