iPhone’u Gear VR’a Tıkmaya Çalışanlara Müjde

Apple ve sanal gerçeklik arasındaki kopukluk herkesin malumu. iPhone’u olup da sanal gerçeklik alemlerine akmak için Gear VR’ı zorlayanların imdadına bu özel sanal gerçeklik gözlüğü yetişiyor…

Sanal gerçekliğin başlangıcı olarak kabul edilen Cardboard ve Gear VR benzeri ürünler konusunda Apple‘ın herhangi bir girişimi yok. Genel olarak geliştiricilerin de iPhone’lara sanal gerçeklik görüntüleri izletmek gibi heyecanları olmadığı da bir süredir herkesin malumu. iPhone’u Gear VR‘a tıkıştırmaya çalışmaktan yorulanlara özel olarak geliştirilen sanal gerçeklik gözlüğü, Apple‘ın bu boşluğunu doldurmaya çalışıyor.

Apple’ın sanal gerçeklik ile arasındaki kopukluğu gidermeye çalışacak olan çalışanın adı ise VR Dev Kit. Occipital’in geliştirdiği VR Dev Kit iOS kullanıcılarının sanal gerçeklik konusunda imdadına yetişecek.

Occipital VR Dev Kit’in en önemli özelliği ise 3D modelleme sensörünün sete ekli olması. Kullanıcıların VR Dev Kit’in özel sensörü sayesinde 3D modelleme teknolojisi analizi de yapabilmesi önemli bir kolaylık olarak göze çarpıyor.

Bunu da Oku: İşte Akıllı Telefona İhtiyaç Duymayan Sanal Gerçeklik Gözlüğü

3D modelleme yaparken gözlüğün sensöründen baktığınız nesnelerin hepsinin 3D modelleme teknolojisi ile analiz edilmesi ile birlikte görüntüler bilgisayar ortamına kolayca aktarılabiliyor. İstediğiniz objeyi görüntüleyerek bilgisayar ortamına aktarmanız ise 3D modelleme ile uğraşanlar için büyük kolaylık oluyor.

Occipital markasının en büyük hedefinin ise VR Dev Kit üzerinde kullandığı bu sensörü sektörün diğer markalarına da satabilmek olacak.

Occipital Dev Kit’in piyasa fiyatı ise 500 dolar olarak belirlenmiş.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.