Apple 2016’da Sanal Gerçeklik Sürprizi Yapabilir

Uzun süredir VR gerçeklik teknolojileri alanında ürün geliştirmeyen Apple’ın büyük bir sürpriz hazırlığında olduğu tahmin ediliyor.

Sanal gerçeklik teknolojileri ve arttırılmış teknolojik gerçeklik üzerine bir çalışma yapmayan Apple‘ın önümüzdeki yıl bu sessizliğini bozacağı iddia ediliyor.

FBR & Co‘dan analist Daniel Ives‘in yorumuna göre Apple’ın 2016 yılından itibaren harekete geçeceğini, sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojileri yönünde ciddi atımlar atılacağı düşünülüyor. Hatta iddiasını bir adım yukarıya taşıyan Ives, yepyeni bir iPhone ekosistemini 2016 yılı içerisinde Apple tarafından görücüye çıkacağını iddia ediyor.

Bunu da Oku: Apple, Akıllı Yüzük Patenti Aldı!

Bir süre önce Apple‘ın sanal gerçeklik üzerine çalışmalar yapan Metaio firmasını bünyesine kattığı ve sonrasında VR teknolojiler alanında iş ilanları verdiği biliniyor. Apple’ın şuana kadar herhangi bir hamle yapmadığı için pazarın şuandaki çekişmesinin Oculus, HTC ve Sony arasında geçeceğini söylemek yanlış olmaz.

Öte yandan şunu da belirtelim, Apple‘ın Samsung Gear VR benzeri iPhone‘a bağımlı şekilde çalışabilen bir sanal gerçeklik başlığı patentine sahip. Apple‘ın elindeki bu kaynağı 2016’da hiç umulmadık bir anda piyasaya çıkararak büyük bir sürpriz yapmaya çalışacağı da tahminler arasında yer alıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.