Xiaomi Mi Band 10 Milyondan Fazla Sattı

Tüm dünyada büyük satış rakamına ulaşan Xiaomi Mi Band’in ilk 9 ayında 10 milyon adet satıldığı tahmin ediliyor.

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, yılın ilk 9 ayında 10 milyon adet Mi Band satışı gerçekleştirerek adından söz ettirdi. Şirket, böylelikle giyilebilir teknoloji ürünleri piyasasında elini bir hayli güçlendirmiş oldu.

Bunu da Oku: Xiaomi Mi Band 1S Netleşti!

Önce akıllı telefon ve ardından tablet pazarında hızlı büyüyen Xiaomi‘nin gözü artık giyilebilir teknoloji ürünlerinde. 2015 yılının ilk 9 ayında 10 milyon adet satış rakamına ulaşan Mi Band, 2015’in Temmuz ayında 13 dolarlık fiyatıyla satışa sunulmuştu. Bu rakama Eylül – Ocak ayları arasında dağıtıma çıkan 600 bin adet ürün daha eklenince Xiaomi‘nin pazardaki ciddiyeti ortaya çıkmış oluyor. Pazar araştırma şirketi IDC‘nin yayınladığı raporda ise Xiaomi’nin yıllık ortalama yüzde 800 oranında pazar payını yakaladığını açıkladı.

Öte yandan Xiaomi Mi Band 1S adı ile piyasaya çıkacak yeni bir modelin de haberleri internete sızmaya başladı. Bu yeni çıkacak modelin ise kalp ritmi izleme sensörü sayesinde yeni bir özellikle piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Yeni ürünün çıkış tarihi ise henüz netlik kazanmadı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.