Akıllı Gözlük Vue, Kickstarter’da 1.6 Milyon ile İstediğini Aldı

Geçtiğimiz ay Kickstarter üzerinden 50 bin dolar hedef ile destek toplamaya başlayan akıllı gözlük Vue, 1.6 milyon dolar toplamayı başardı.

Son kullanıcı için akıllı gözlüklerin hem ulaşılamaz hem de pahalı olmasından ortaya çıkan akıllı gözlük Vue geçtiğimiz ay günlük kullanım için akıllı gözlük sloganı ile Kickstarter’da 50 bin dolar hedef ile fon toplamaya başlamıştı. Vue akıllı gözlük büyük ilgi gördü ve toplanan fon 1.6 milyon doları geçti.

Bunu da Oku : Apple Akıllı Gözlük Geliştirecek

Hem normal hem de güneş gözlüğü olarak kullanılabilen Vue akıllı gözlük ile müzik dinleme, aktivite takibi, arama yapabilme ve navigasyon kullanımı gibi birçok özellik kullanılabiliyor. Hareket yakalama teknolojisi ile kullanılan Vue akıllı gözlük el hareketleri ile gerekli işlemleri yapabiliyor. Bununla birlikte bir tuş ve bir de dokunmatik yüzey bulunduran akıllı saat buradan da kullanıcının isteklerini yerine getirebiliyor.

vue-akilli-gozluk-kickstarter

ARM Cortex-M3 işlemciden güç alan Vue akıllı gözlük Bluetooth 4.2 teknolojisi sayesinde akıllı telefonlar ile iletişime geçebiliyor. Suya ve toza karşı dayanıklı olan ürün kablosuz şarj özelliğine ve bir şarj ile 7 güne kadar dayanabilme özelliğine sahip. Vue akıllı gözlüğün ağırlığı ise sadece 28 gram.

Yuvarlak ve dikdörtgen benzeri iki farklı tasarım ile satışa sunulacak olan Vue akıllı gözlük Kickstarter üzerinden 159 dolarlık fiyat ile destek almıştı. Haziran ayında satışa sunulacak olan Vue akıllı gözlüğün fiyatı ise 269 dolar olacak. Detaylar için buradan Kickstarter sayfasına ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.