Snapchat’in Akıllı Gözlüğü Görücüye Çıktı

Sosyal medyanın en yeni yüzlerinden Snapchat uzun süredir konuşulan giyilebilir teknoloji ürünü çıkartma projesini nihayet hayata geçirdi.

Snapchat Spectacles ismi ile tasarladığı akıllı gözlük projesini hayata geçirdi. Hem güneş gözlüğü, hem de video çekme özelliği olan gözlük büyük ilgi göreceğe benziyor.

Snapchat‘in Spectacles adındaki akıllı gözlüğü hem teknoloji çevrelerinde, hem de Snapchat kullanıcıları arasında büyük heyecan yarattı. Akıllı gözlüğün, Snapchat‘te çekilecek 10 saniyelik videoları kaydedebildiği belirtilirken aynı zamanda da güneş gözlüğü olarak da kullanılabileceği belirtildi.

Kullanıcıların 10 saniyelik videolarını Spectacles isimli gözlük ile çekebileceği ifade edilirken akıllı gözlüğün sol tarafında bulunan 115 derece görüş açılı lense sahip kamerası olduğu belirtiliyor.

Bunu da Oku: Snapchat Sanal Gerçekliğe Adım Atıyor

Video çekmek için gözlüğün yine sol tarafındaki tuşa basarak kayda başlayabildikleri bu akıllı gözlük hakkında net donanım özellikleri ise henüz saklanıyor. Spectacles‘in pil ömrü, depolama alanı gibi temel özellikler ise ürün piyasaya çıktıktan sonra netlik kazanacak.

Snapchat Spectacles isimli akıllı gözlük video çekebilme özelliğinin yanı sıra şık bir güneş gözlüğü olarak da kullanılabilecek. Teknolojinin yanında güneş gözlüğü olarak da kullanılabilmesinin Snapchat‘in modaya ve trendlere olan yakınlığından kaynaklandığı belirtiliyor.

Snapchat CEO’su Evan Spiegel’in yaptığı açıklamada ise bu akıllı gözlüğü yapma nedenlerinin kullanıcıların şimdiye kadarki en gerçekçi video deneyimi yaşamalarını düşünmeleri olduğunu ifade etti. Öte yandan video çekerken aynı zamanda anı da yaşayabilecekleri bu ürünün satışlarından oldukça ümitli olduklarını da sözlerine ekledi.

2017 yılı gelmeden piyasaya sürüleceği iddia edilen ürünün 130 dolardan başlayan fiyatlarla satılacağı belirtiliyor.

Bilindiği gibi Snapchat’in bu yeni gözlüğü ilk kez Evan Spiegel‘in gözünde sevgilisi Miranda Kerr‘in yanındayken görüntülenmişti.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.