Apple AirPods Neden Ertelendi?

Apple’ın iPhone 7 ile birlikte tanıttığı Siri ile çalışan kablosuz akıllı kulaklığı AirPods’un neden ertelendiğine dair bilgiler Wall Street Journal’dan geldi.

Cupertinolu teknoloji devi Apple geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 7 ile birlikte devrim olarak nitelendirilen yeni kablosuz akıllı kulaklığı AirPods‘u tanıtmıştı. iPhone 7 ile birlikte kullanıcılara sunulacağı belirtilen kulaklık sunulmamış ve ertelenmişti.

Bunu da Oku : Apple AirPods Hakkında Her Şey

Teknoloji dünyasının merakla beklediği Siri entegreli kablosuz akıllı kulaklık AirPods ilk ertelenmenin ardından Ekim ayında piyasada olacak denildi ancak yeni bir erteleme ile Aralık ayı gösterilmişti. Apple cephesinden herhangi bir duyuru haberinin gelmemesi ise ürünün 2017’ye ertelendiğinin bir göstergesi olarak tahmin ediliyor.

Peki büyük heyecanla tanıtılan ve ardından piyasada olacak denilen Apple AirPods‘lar neden sürekli erteleniyor, Apple neyin içinden çıkamıyor sorusunun cevabı ise Wall Street Journal’in elde ettiği bilgiler içerisinde yer alıyor. Gazeteye göre Apple kablosuz kulaklıklar için iki farklı Bluetooth sistemi kullanıyor ve cihazlardan ses gönderildiği iki kulaklığın frekansı birbirini tutmuyor. Bu da iki kulaklıkta farklı ses anlamına geliyor.

Söylenenlere göre Apple henüz AirPods için bu problemi çözebilmiş değil. Problemin çözülüp iki kulaklığında eş zamanlı olarak aynı sesi vermesi ise biraz daha sürecek gibi gözüküyor. Bakalım Apple bu haberlerin arından akıllı kulaklığı için bir çıkış tarihi vererekmi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.