Apple Watch’un Yeni Özelliği iPhone 7’ye Geliyor

Apple yeni nesil akıllı saati Apple Watch Series 2 ile birlikte suya karşı dayanıklılık anlamında yeni bir özellik tanıtmıştı. Bu özellik şimdi de iPhone 7’ye geliyor.

Apple merakla beklenen akıllı saati Apple Watch Series 2‘yi geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 7 modelleri ile birlikte tanıtmıştı. Yeni işlemcisi, dahili GPS özelliği ve suya karşı dayanıklılığı ile ön plana çıkan Apple Watch Series 2 suya karşı dayanıklılık anlamında yeni bir de teknoloji tanıtmıştı. İşte, bu teknoloji iPhone 7’ye geliyor.

Bunu da Oku : Apple Watch Series 2 Hakkında Her Şey

Peki Apple Watch Series 2 ile birlikte gelen yeni suya karşı dayanıklılık teknolojisi neydi? Apple Watch geliştirilen tasarım ve teknoloji sayesinde 50 metreye kadar suyun altına inebiliyor ve 1 saate kadar suyun altında kalabiliyor. Buradaki en önemli özellik ise Apple Watch’un hoparlörünün suyu kendisinin dışarı atabilme özelliği. Yani herhangi bir dalış esnasında Apple Watch Series 2‘nin hoparlörü su ile dolduğu zaman akıllı saati çeşitli işlemler ve ses titreşimleri ile hoparlördeki suyu sürekli olarak dışarı atabiliyor.

Bilindiği üzere iPhone 7‘de suya ve toza karşı dayanıklı ancak Apple Watch benzeri bir dayanıklılık sistemine sahip değil. Bu yüzden PointlessPankcake  isimli bir iPhone 7 kullanıcısı Reddit üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Apple Watch Series 2‘de bulunan hoparlör teknolojisinin benzerini Sonic isimli uygulama ile gerçekleştirdiğini duyurdu.

Eğer iPhone 7 hoparlöründe su var ise Sonic uygulaması açıldığında çeşitli ses frekanslarına ulaşıp hoparlörde çeşitli titreşim ve yayılım yapıyor. Bu da hoparlörde bulunan suyun dışarı atılmasını sağlıyor. iPhone 7 kullanıcısıysanız buradan devam ederek Sonic uygulamasına ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.