Yeni Apple Watch Yuvarlak Ekranlı mı Olacak?

Apple’ın bundan sonraki Apple Watch modelinde yuvarlak bir tasarım kullanacağı iddia edildi. İşte, iddianın arkasındaki neden.

Bilindiği üzere Apple akıllı saati Apple Watch’ta kare bir tasarım kullanıyor ve bu tasarım Apple Watch Series 2 ile de değişmedi. Ancak bundan sonra gelecek olan Apple Watch’un yuvarlak ekrana sahip olma olasılığı bulunuyor. Bunun sebebi ise Apple‘ın almış olduğu bir patent.

Bunu da Oku : Hermes’den Yeni Apple Watch Kayışı

ABD Patent ve Marka Ofisi’nin yayınladığı belgelerle ortaya çıkan bilgi Apple’ın yuvarlak ekran tasarımlı bir akıllı saat patenti aldığı yönünde. Ayrıca patent bilgilerine göre Apple‘ın bu tasarımda yuvarlak ekranla birlikte kavisli bir çerçeve de kullanmak istediği görülüyor. Bunun dışında patentte tek bir bağlantı noktasının görülmesi ise diğer sürpriz konulardan biri.

patent-33

Patent üzerinden gelen tahminler arasında ise Apple’ın bu şekilde bir Apple Watch geliştirebileceği yüksek ihtimal olarak görülürken yuvarlak ekranın getireceği ekran çözünürlüğü beraberinde gelen boş kısımlar ve batarya dezavantajlarına da devrimsel bir çözüm üreteceği belirtiliyor. Bilindiği üzere Motorola Moto 360 yuvarlak bir tasarıma sahip ve bu tasarımdan dolayı ekranın altında boş bir kısım yer alıyor.

Patent üzerine tahminler gelirken Apple cephesinden herhangi bir açıklama yapılmadı. İlerleyen günlerde de muhtemelen yapılmayacak. Eğer Apple yuvarlak ekranlı bir Apple Watch geliştiriyorsa en erken 2017 Nisan ayında duyacağız.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.