Apple Bu Akşam Giyilebilir Teknoloji Tanıtacak mı?

Apple’ın yeni ürünlerini tanıtacağı etkinliğine artık sadece saatler kaldı. Yeni iPhone modelinin bu akşam tanıtılacağı biliniyor. Peki ya Apple bu akşam akıllı saati iWatch’ı tanıtacak mı?

Günler geçti ve 9 Eylül tarihi takvimlere yansıdı. Artık Apple‘ın merakla beklenen etkinliğine 5 saatten az bir zaman kaldı. Etkinlikte iPhone 6 ya da yeni iPhone’un ve yeni işletim sistemi iOS 8‘in nihai sürümünün tanıtılacağı biliniyor. Akıllardaki en büyük soru ise Apple’ın uzun süredir üzerinde konuştuğumuz akıllı saati iWatch‘ı bu akşam tanıtıp tanıtmayacağı.

Test edilmişti

Hemen başa dönüp iWatch dedikodularına bakacak olursak ürünün sessiz sakin bir şekilde tasarlandığını görüyoruz. Aylar önce gelen haberlerde Apple’ın akıllı saati için İsviçreli saat üreticileri ile çalıştığı söylenmişti. Bu her ne kadar iddia olarak görülse de somut deliller ortaya atılmıştı. Diğer bir husus yine aylar önce Apple’ın iWatch‘ı ünlü isimler ile test ettiği ve Kobe Braynt‘ın Apple kampüsünde görüldüğü sızdırılmıştı.

Jony Ive kesinleştirdi!

Apple’ın Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jony Ive verdiği demeçlerde ve yaptığı açıklamalarda iWatch hakkında bir çok bilgi vermişti. Hatta İsviçre haberleri de zaten bu isimden gelmişti. Apple‘ın etkinlik için gönderdiği davetiyelerin azımsanmayacak bir kısmının da moda editörlerine ve site sahiplerine gittiği haberi ise artık Apple’ın bu etkinlikte bir giyilebilir teknoloji ürünü tanıtacak olmasının resmi adı oldu.

Bekleyip göreceğiz ancak biz bu akşam Apple’ın iWatch’ı tanıtacağının kesin olduğu kanaatindeyiz. Ancak Apple ürünü tanıtsa dahi ürünün en erken 2015 yılında çıkacağına da keisn gözü ile bakılıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.