Giyilebilir Kamera Narrative’e 8 Milyon Dolar Geldi

Herhangi bir giysinin üzerine tutturularak kullanılan giyilebilir kamera Narrative, 8 milyon dolarlık bir yatırım aldı. 5 megapiksel kamerası ile her 30 saniyede bir fotoğraf çeken Narrative, ufak boyutu ve şıklığı ile dikkat çekiyor.

Giyilebilir teknolojiler arasında iyi bir yer edinen giysilerin üzerine tutturularak çalışan akıllı cihazlar hızlı adımlar ile gelişerek ilerliyor. Bunun son örneği ise Khosla Ventures‘dan 8 milyon dolarlık bir yatırım alan Narrative adındaki giyilebilir kamera.

Bugüne kadar Narrative ile aynı işlevi yapan bir çok akıllı kamera gördük ancak gördüğümüz bu akıllı kameraların hemen hemen hepsi akıllı telefon entegresi ve sizin isteğiniz zaman fotoğraf çeken aletlerdi. Narrative ise fotoğraf çekiyor doğru ancak sizin istediğiniz zaman değil her 30 saniyede bir kendi kafasına göre.

5 megapiksel kamerası ile bu işlemi yapan Narrative, çekilen fotoğrafları da kendi üstünde saklıyor ve kullanıcı dilediği zaman bu fotoğraflara ulaşabiliyor ve paylaşabiliyor. Akıllı kameranın kullanımından sadece 8 ay geçmesine rağmen ürün ile 100 milyondan fazla fotoğraf çekilmiş durumda.

Yeni yatırım ile birlikte San Francisco‘da bir ofis açacak olan Narrative‘in gri, beyaz ve turuncu olmak üzere 3 rengi bulunuyor. Android ve iOS uyugalamaları da bulunan ürün bu sayede fotoğraflara istediğiniz zaman ulaşma, düzenleme, ekleme ve silme gibi işlemler yapmayı sağlıyor. Ürünün satış fiyatı ise 229 dolar.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.