Apple TV’de 360 Derece Dönemi Başlıyor

Dördüncü nesil Apple TV’lerde artık 360 derece ve sanal gerçeklik videoları oynatılabilecek.

360 derece video çekme konusunda bir çok platform heyecanlı adımlar atıyor. Youtube, Facebook veya daha nice platformlar bu konudaki yeteneklerini çoktan göstermeye başladı. Multimedya platformunda bir yer tutmak isteyen Apple TV, 360 derece video konusundaki eksikliklerini sonunda giderdi.

Littlstar isimli yeni bir uygulama çıkaran firma, sanal gerçeklik ve 360 derece videolar arasında ağ işlevi görerek Apple TV‘lerde oynatabiliyor.

Bunu da Oku: New York Times’dan Sanal Gerçeklik Adımı!

Littlstar platformundan da biraz bahsedelim. Bu platform 2014’ten beri faaliyet gösteriyor ve Disney ile ortak ilişkileri olduğu da bilinioyor. Database’inde çeşitli 360 derece videolar görüntülemek mümkün. Youtube‘dan ziyade vimeo mantığıyla çalışan platform büyük iş ortakları ile de yaptığı işlerle tanınıyor. AppleTV öncesinde iOS, Android ve Samsung Gear VR için de geliştirilen uygulamalarına şahit olmuştuk.

Littlstar, video çelşitliliği konusunda Youtube kadar çeşitlilik sunmasa da Apple TV için önemli bir birliktelik sağlayacak. Apple‘un dördüncü nesil set üstü kutusunun artık 360 derece videolar sayesinde daha kullanışlı hale geleceği kesin.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.