Maçta Akıllı Bileklik Taktı Ceza Aldı

NBA’de forma giyen oyuncu, maç içinde akıllı bileklik kullandığı için cezalandırıldı. Kararı destekleyen kadan itiraz eden de var…

Giyilebilir teknoloji ürünleri hayatımıza girmeye devam ediyor. Sporcuların günlük hayatını ritme sokan aktivite takipçileri profesyonel müsabakalarda da kendisini göstermeye başladı.

Amerika Beyzbol Ligi MLB‘de bu tür ürünlerin kullanımı yasaklanırken yine Amerika’da profesyonel basketbolcuların mücadele ettiği NBA‘de ise bir isim yasağı deldi. Daha önceden maç içerisinde kullanımı yasaklanan akıllı bilekliklerin kullanıldığının öğrenilmesinin ardından ceza da aynı hızla geldi.

Bunu da Oku: Samsung Sessiz Sedasız Akıllı Bileklik Çıkarttı

NBA’de Cleveland Cavaliers forması giyen Matthew Dellavedova, Whoop marka akıllı bileklik ile maçlara çıktı. 15 maça bu bileklik ile çıkıp performansını ölçen, uyku düzenini geliştiren ve yakılması gereken kalorileri bildiren akıllı bilekliğin kullanılması oyuncuya verilen ceza ile de resmileşti.

Antrenmanlarda veya günlük hayatta kullanılmasına karışılmayan akıllı bilekliğe NBA yönetiminin maç içinde izin vermemesi kararını destekleyenler kadar itiraz edenler de bulunuyor…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

4 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.