Apple Watch 2015’i 12 Milyon ile Kapatabilir!

Apple Watch’un merakla beklenen satış sayısı için yeni bir tahmin geldi. FBR Capital Markets analizlerine göre Apple Watch bu yıl satış sayısı olarak 12 milyonu geçebilir.

Apple Nisan ayında satışa sunduğu akıllı saati Apple Watch için henüz resmi bir satış sayısı açıklamadı. Bu yüzdendir ki birçok piyasa analiz ve araştırma firması Apple Watch satışları için sık sık tahminlerini açıklıyor.

Bunu da Oku : Apple Watch Satışları 7 Milyonu Geçti!

Canalys isimli bir araştırma şirketi tarafından Kasım ayı ortasında açıklanan verilere göre Apple Watch’un satış sayısının 7 milyonu geçtiği belirtilmişti. Şimdi ise FBR Capital Markets isimli bir araştırma şirketinin uzmanlarından Daniel Ives, Apple Watch’un bu yılın son çeyreğinde 5 ile 6 milyon arasında bir satış yapacağını tahmin ettiklerini açıkladı. Daniel Ives’in yaptığı bu tahminin altında ise Black Firday, Cyber Monday günleri ve yaklaşan yılbaşı yer alıyor.

İki firmadan gelen bilgilere göre de Apple Watch’un bu yılı 12 milyonluk bir satış sayısı ile kapatması yüksek ihtimal olarak görülüyor. Ayrıca Daniel Ives‘in belirttiği gibi Black Friday ve Cyber Monday günlerinde milyarlarca dolar harcandı ve hem onlineda hem de perakende mağazalarında Apple Watch‘un indirimli sunulması Apple Watch’a milyarlarca dolar arasından bir dilim olarak geri döndü.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.