Apple Watch, Fitbit’i Geçemiyor!

IDC’nin yeni yayınladığı rapora göre giyilebilir teknoloji pazarında Fitbit satış sayısında Apple Watch’u geride bıraktı. Tatil dönemi de dahil.

Popüler araştırma ve analiz şirketi IDC giyilebilir teknoloji pazarı için yeni raporunu yayınladı. 2015 yılının tamamını kapsayan rapora göre Fitbit ezici bir üstünlükle Apple Watch‘u geçmiş durumda. Hatta rapor Tim Cook‘un son çeyrek için yaptığı açıklamayı dahi yalanlıyor.

Bunu da Oku : Apple Watch 12 Milyon ile Kapatabilir!

idc-wearables-13

Tim Cook, 2015’in son çeyreğinin tatil ve yılbaşının etkisinden dolayı Apple Watch için gayet iyi geçtiğini belirtmişti ancak IDC bu durumun o kadar da iyi olmadığını Apple Watch‘un üçüncü çeyrek ile dördüncü çeyrek arasındaki satış artışı miktarının sadece 200 bin olduğunu belirtiyor. IDC‘ye göre Apple Watch üçüncü çeyrekte 3.9 milyon dördüncü çeyrekte ise 4.1 milyonluk bir satış yapmış.

Fitbit ise Apple Watch‘un bir iş yapamadığı üçüncü çeyrek ve dördüncü çeyrek aralığında oldukça iyi iş çıkarmış ve rapora göre Fitbit dördüncü çeyrek 8.1 milyon adetlik satış gerçekleştirmiş. Fitbit bu sayede son çeyrekte pazar payını tam olarak yüzde 7.3 büyütmüş.

IDC raporunun geneline bakıldığında da tablo değişmiyor ve Apple Watch’un pazara girdiği ikinci çeyrekten beri Fitbit liderliğini kaybetmemiş. Toplamda ise Fitbit’in 20 milyondan fazla bir satış yaptığı tablodan yapılan hesaplama ile çıkıyor. Apple Watch’un toplam satış rakamı ise son yapılan araştırmalara göre 2015 yılında 12 milyon olarak belirtilmişti.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.