Apple Watch Akıllı Saat’te 1 Tüm Saatlerde 2 Numara

Apple, 7 Eylül etkinliğinde akıllı saati Apple Watch’un satış sayısını açıklamadı ancak akıllı saatin dünya listesindeki yerini gururla duyurdu.

Apple’ın iPhone 7 etkinliğinde sadece iPhone 7‘ler değil akıllı saat modeli Apple Watch’un ikinci nesli Apple Watch Series 2’de tanıtıldı. Tanıtımda sahneye çıkan Apple CEO’su Tim Cook Apple Watch’un merakla beklenen satış sayısını açıklamadı ancak ürünün dünya listesindeki yerini duyurdu.

Bunu da Oku : Apple Watch Series 2 Ön Siparişe Açıldı!

Apple Watch için satışa çıktığı günden bugüne kadar 15 milyondan fazla sattığı söylense de Apple henüz resmi bir açıklama yapmadı. Etkinlikte sahneye çıkan Tim Cook Apple Watch satış rakamları hakkında sadece diğer akıllı saat üreticileri ve normal saat üreticileri ile bir kıyaslama yaptı. Bu kıyaslamaya göre Apple Watch 2015 yılı akıllı saat satışları içerisinde 1 numarada yer alırken tüm saat satışları içerisinde Rolex‘in arından 2 numarada yer alıyor. Yine tüm saat üreticilerine kıyasla Apple Watch müşteri memnuniyetinde de 1 numarada yer alıyor.

Akıllı saatler içerisinde Samsung, Pebble, Asus ve Sony gibi markaları geçen Apple Watch tüm saat üreticilerinde de Fossil, Seiko, Tissot ve Casio gibi devleri geçmiş durumda. Ancak analistlere göre burada Apple’ın açıklamadığı bir durum var o da bu rakamların satış sayısına göre mi yoksa satış cirosuna göre mi oluşturulduğu. Eğer liste ciroya göre oluşturulmadıysa tahminlere göre listede büyük değişiklikler olabilir.

Liste satış sayısı mı yoksa ciroya göre mi oluşturuldu bilinmiyor ancak Apple Watch’un satış sayısı ile birlikte Apple Watch‘un 2016 satışları ile Rolex‘i 2017 yılında geçip geçemeyeceği şimdiden merak konusu oldu.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.