Apple Watch’un Pazardaki Hakimiyeti Azalıyor

Apple Watch’un yüksek satış rakamlarına rağmen akıllı saat pazarındaki hakimiyetini yüzde 75’lerden her geçen gün gerilere çektiği ifade ediliyor.

Akıllı saat pazarına girdiğinde pazarın yüzde 75.5‘ine sahip olan Apple Watch‘un gün geçtikçe satışlarının azalacağının öngörüldüğü ortaya çıktı.

Apple‘ın çok satan ürünleri iPhone, iPad ve Macbook ile mükemmel uyumlu olmasına rağmen Apple Watch‘un pazardaki satış rakamlarının bu yıl sonunda düşüşe geçeceği belirtiliyor. Araştırma şirketlerinin verilerine göre, Android Wear, Tizen ve Pebble OS‘un da olduğu piyasada Apple Watch’un satış rakamlarının pazarın tek hakimi olamayarak hayatına devam edeceğinin tahmin olduğu ifade ediliyor.

Bunu da Oku: Apple Watch, Fitbit’i Geçemiyor!

Satışlardaki düşüşün Apple Watch’un daha az saat satmasından ziyade çok fazla markanın olmasından dolayı pazarı genişlemesi ve Apple Watch‘un pazardan aldığı payın düşmesi anlamına geliyor. Şirket açısından herhangi bir sorun teşkil etmeyen bu durumun önümüzdeki 5 yıl daha devam edeceği konuşuluyor.

Bu sene 14 milyonu bulması beklenen Apple Watch satış rakamına ulaşılması tahmin edilirken hedeflerin 2020 yılında 31 milyona çıkacağı bekleniyor.

Bu yıl yeni bir Apple Watch çıkacağı tahmin edilirken ikinci nesil üründe hem tasarım hem de yeni özelliklerin gelmesi bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.