Apple Watch, Fitness Takipçilerinin Satışını Etkilemedi!

NPD Group’un yayınladığı rapora göre Apple’ın akıllı saati Apple Watch giyilebilir teknoloji ürünleri pazarında fitness takipçilerinin satışını etkilemedi.

Geçtiğimiz Kasım ayında Fitbit CEO‘su James Park‘a Apple Watch’un Fitbit’in satışlarını etkileyip etkilemediği sorulduğunda Park, farklı alanlarda olduğumuz için Apple Watch Fitbit’in satışlarını etkilemedi ve gelecekte de etkilemeyecek demişti. NPD Group‘un geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir araştırma raporu da benzer şeyleri söylüyor.

Bunu da Oku : Apple Watch Fitbit’in Satışlarını Etkilemedi!

Yayınlanan rapora göre ABD’de 2014 yılında 7.2 milyon aktivite takipçisi ile kullanıcılar 692 milyon dolarlık bir harcama yapmışken 2015 yılında bu rakamlar ikiye katlanarak 13.4 milyon ürün ile kullanıcılar 1.46 milyar dolarlık bir harcama yapmış durumda. Raporda dünya geneline fitness takipçisi ve akıllı saat olarak ayrı ayrı bakıldığında ise 2015 yılında 33 milyon fitness takipçisi ve 13 milyon akıllı saat satıldığı tahmin ediliyor.

Apple Watch‘un pazara girmesi ile hareketlenen akıllı saat pazarı bir ivme yakalasada henüz fitness takipçileri kadar bir hacim oluşturmuş değil. NPD Group‘un bu raporuna göre Fitbit fitness takipçisi pazarının hala yüzde 79‘una sahip ve açık ara lider konumda. Bu da James Park’ın da dediği gibi Apple Watch satışları 2015 yılında da Fitbit’i dolayısıyla fitness takipçisi pazarını etkilemediğini gösteriyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.